خبرفوری!

استاندار خواستار شد؛

پروانه رایگان به پروژه‌های سالن ورزشی استان البرز اعطا شود

چهارشنبه، 09 آذر 1401 - 16:17 البرز 11375 پرینت خبر
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: از شهرداران و شوراهای اسلامی شهر در استان انتظار می‌رود که لایحه‌ای مبنی بر اعطای پروانه رایگان برای ساخت سالن‌های ورزشی را بگذرانند تا از این طریق گام موثری جهت افزایش سرانه‌های ورزشی استان برداریم.

البرز- امید بانوان؛‌ «مجتبی عبداللهی» در جلسه کمیسیون ماده 5 استان که روز چهارشنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، ضمن بررسی 20 پرونده، تاکید کرد: باید پرونده های مربوط به این کمیسیون را به صفر برسانیم تا موضوعات مردم معطل و مغفول نماند.

وی ادامه داد: شهرداری‌های استان باید رویکرد مثبتی برای توسعه فضای سبز استان داشته باشند و با تغییر کاربری اراضی تحت این عنوان، به جد مخالفت کنند.

عبداللهی گفت: تمامی ادارات و دستگاه‌های استان باید برای تامین مسکن کارکنان خود، تعاونی‌های مسکن را راه‌اندازی کنند تا مساعدت و همراهی لازم برای تامین زمین مناسب صورت گیرد.

وی افزود: بسیاری از تعاونی‌ها از سنوات گذشته با مشکلاتی مواجه هستند از این رو باید در قرارگاه مسکن نسبت به حل موارد احصاء شده، اقدام کنیم.

استاندار البرز با بیان اینکه عملکرد مدیران یکی از شاخص‌های اصلی رضایتمندی مردم است، گفت: بر این اساس مدیران باید با احصاء مشکلات، پیش قدم شوند و برای حل آنها وارد عمل شوند.

وی افزود: از شهرداران و شوراهای اسلامی شهر در استان انتظار می‌رود که لایحه‌ای مبنی بر اعطای پروانه رایگان برای ساخت سالن‌های ورزشی را بگذرانند تا از این طریق گام موثری جهت افزایش سرانه‌های ورزشی استان برداریم.

عبداللهی یکی از برنامه‌های ویژه استان را راه‌اندازی نهضت ساخت سالن‌های ورزشی دانست و گفت: ضرورت دارد که امکانات و فضاهای ورزشی و تفریحی استان را بویژه برای جوانان ارتقاء دهیم.

وی در پایان افزود: تمامی ساختمان‌های مسکونی و تجاری استان با به اندازه کافی پارکینگ خودرو پیش‌بینی کنند و شهرداری‌ها باید نظارت کامل بر این موضوع داشته باشند.