جمعه، 07 بهمن 1401 - 17:46

نماینده مجلس در استان البرز تاکید کرد؛

تحقق بودجه مناسب البرز در سایه هم‌افزایی مسئولان

نشست کارگروه تخصصی بررسی لایحه بودجه 1402 به ریاست دکتر «علیرضا عباسی» و با حضور کارشناسان بودجه ادارات و سازمان‌های استان البرز روز پنجشنبه ششم بهمن ماه در  سالن جلسات اداره کل اقتصاد و دارایی البرز برگزار شد.

البرز- امید بانوان؛ دکتر علیرضا عباسی، نماینده مردم استان البرز، در این نشست ضمن تبریک ایام ماه مبارک رجب المرجب و دهه فجر و تسلیت شهادت حضرت امام هادی(ع)،  لایحه بودجه را  مهمترین سند مالی سالیانه دولت دانست که مورد توجه ویژه دولت و مجلس قرار دارد.

علیرضا عباسی با بیان این مهم که با دقت نظر در تعیین دقیق منابع مالی کشور می‌توان این سند مالیِ دخل و خرج کشور را به بهترین شکل ممکن نوشت، اظهار داشت: سالیان متمادی لایحه بودجه ابتدا بر اساس مصارف و بعد بر اساس منابع بسته می‌شد  و کسری آنرا از طریق منابع غیر پایدار  تامین می کردند، درحالی که اگر ابتدا بر اساس میزان منابع موجود  و سپس مصارف در سقف منابع واقعی لایجه نوشته شود، کشور از این دور تسلسل باطل رهایی خواهد یافت و مصارف کشور بر اساس منابع موجود مدیریت خواهد شد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس که در جمع  کارشناسان بودجه ادارات و سازمان‌های استان البرز سخن می‌گفت، ضمن اشاره به سه منبع پایدار مهم درآمد دولت اعم از مالیات، عوارض و  فروش نفت اظهار داشت:  انتظار ما از شما این است که با توجه به تجربه خویش از دخل و خرج دستگاه و سازمان تحت امر خود ما را در ظرفیت‌سازی برای تعیین منابع مالی پایدار بودجه یاری نمایید.

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر محدویت زمانی در ارائه و تجمیع پیشنهادات در این زمینه از مسئولان ادارات و سازمان‌های دولتی البرز خواست با تاکید بر تبصره‌های موجود و با تکیه بر تجربه خویش در این زمینه ما را در استفاده از یک سیاست تنظیمی برای تقویت درآمد پایدار دولت و افزایش سهم استانی و ملی در بودجه کشور همراهی کنند.

 عباسی با بیان اینکه دست مجلس در تغییرات گسترده و بزرگ در لایحه بودجه باز نیست، گفت: بنا بر اصل ۷۵ قانون اساسی و نظر شورای محترم نگهبان نمی‌توانیم در مجلس بودجه‌ای را به دولت تحمیل کنیم اما تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا موارد مهم پیشنهادی استان را نه تنها در سطح استانی که در سطح ملی پیگیری کرده و بودجه مناسب‌تری برای کشور  و استان البرز در نظر گرفته شود که این مهم با هم‌افزایی و هم‌فکری تمامی دستگاه‌های مربوطه امکان‌پذیر است.

نماینده مردم البرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن انتقاد از پیشنهاداتی که از پشتوانه علمی لازم برخوردار نیست یا در استطاعت و توان مالی دولت نیست،گفت: بارها به افزایش حقوق کارمندان اشاره شده این در حالیست که نمی‌توان بدون پیش بینی منبع پایدار مالی دولت، به انجام این کار پرداخت. نمی‌توان از یک سو شعار چابک‌سازی دولت را سر داد و از سوی دیگر دولت را  با تراکم انبوه کارمند در ادارات و سازمان‌های مختلف روبرو نمود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های مختلف هر استان گفت: خوشبختانه در لایحه بودجه این امتیاز در نظر گرفته شده است که هر استان با توجه به امیتاز ذاتی، جغرافیایی یا اقتصادی و ... خود به ظرفیت‌سازی منابع مالی بپردازد و استان البرز نیز از این حیث از ویژگی‌های مهمی برخوردار است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس در پایان تصریح کرد: تمام تلاش نمایندگان این است که با توجه به همین ظرفیت‌سازی استانی منابع بودجه استان صرف همان محلی شود که منبع درآمد بوده است. مجلس تمام تلاش خود را خواهد نمود تا در ظرف زمانی مشخص شده تا انتهای سال، بودجه را بررسی و تصویب نماید و بودجه را به موقع تحویل دولت دهد.

کدخبر: 12313


ماه مبارک رمضان
هیوا فروت
تبلیغات شما در اینجا