خبرفوری!

نجمه تجدد با ˝مستان سلامت می‌کنند˝ در جشنواره موسیقی فجر

آرشیو، 8 فروردینفروردین 1394 - 19:32 فرهنگی و هنری 273 پرینت خبر
رهبر ارکستر ملی ایران ویژه بانوان ابراز امیدواری کرد قطعاتی که همراه با سازهای ملی در کنسرت به مخاطبان ارائه می‌شود مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد.

کرج - امید بانوان:  هنر آنلاین نوشت؛ نجمه تجدد درباره حضورش در سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر گفت: برای اولین بار است که به صورت فردی در جشنواره موسیقی فجر حضور دارم. امیدوارم از این پس شرایط به گونه‌ای باشد که جایگاه و فضای اجرای کنسرت موسیقی بانوان چه به لحاظ زمانی و چه به لحاظ مکانی از کیفیت بیشتر و بهتری برخوردار باشد، چرا که همه ما می‌دانیم در این سال‌ها جایگاه خوبی برای اجرای آثار موسیقایی ویژه بانوان در نظر گرفته نشده است.

رهبر ارکستر ملی ایران ویژه بانوان ادامه داد: کنسرت من در بخش ویژه‌ بانوان و در دو بخش موسیقی ملی و کلاسیک اجرا خواهد شد. هانا کامکار، ندا خاکی، نسیم اعرابی، خورشید دادبه، نیلوفر شهبازی، نیکناز میرقلمی و ندا بهزادی هم نوازندگانی هستند که در این اجرا هنرنمایی خواهند کرد.

وی درباره رپرتوار اجرایی هم گفت: آثاری در سبک موسیقی ملی و تنبورنوازی و گزیده آثارم با گروه موسیقی شمس است که در قسمت تنبورنوازی قطعه‌های "مستان سلامت می‌کنند"، "ساربان" و "آن سو مرا" اجرا می‌شود.

در بخش موسیقی ملی هم قطعه‌های "بوسه‌های باران" و "آیینه جان" به علاقه‌مندان تقدیم خواهد شد. این در حالی است که اشعار ما بر اساس سروده‌های محمدرضا شفیعی کدکنی و یدالله عاطفی خواهد بود.

تجدد در پایان اضافه کرد: امیدوارم قطعاتی که همراه با سازهای ملی در کنسرت به مخاطبان ارائه می‌شود آثار جدیدی باشد که مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد.

نجمه تجدد روز 21 بهمن‌ماه ساعت 18:15 دقیقه در تالار وحدت کنسرت موسیقی ملی ایران ویژه بانوان را روی صحنه خواهد برد.

انتهای پیام/