تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : اجتماعی
خبرنگار :
کدخبر : 1038
تاریخ : پنجشنبه، 09 اسفند 1397 - 14:35
رئیس سازمان حج و زیارت تشریح کرد: آخرین برنامه‌ریزی‌های حج ۹۸ و عتبات نوروزی رئیس سازمان حج و زیارت آخرین اقدامات صورت گرفته در ارتباط با حج تمتع ۹۸ و سفرهای نوروزی عتبات عالیات را تشریح کرد.

امید بانوان؛ خبرگزاری مهر نوشت، علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت در نشست کاربردی مدیران ستادی و استانی و نمایندگان حوزه‌های نمایندگی مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت در استان‌ها، در خصوص موضوع هماهنگی‌های لازم جهت شروع ثبت‌نام حج و عتبات نوروزی، با تبریک ایام ولادت حضرت فاطمه (س) به تشریح برنامه‌های سازمان حج و زیارت برای عتبات عالیات به‌ویژه در ایام نوروز و همچنین حج تمتع ۹۸ پرداخت.

رئیس سازمان حج و زیارت خدمت‌رسانی و خادمی حجاج و زائران اهل‌بیت (ع) را توفیق بزرگی دانست و تأکید کرد: افتخار خادمی حجاج شغل محسوب نمی‌شود بلکه فرصتی بی‌نظیری است که توفیق آن از سوی خداوند متعال مهیا شده و همه باید قدردان آن با تلاش برای ارتقای کیفیت خدمات در راستای رضایت زائران باشیم.

وی اضافه کرد: سازمان حج و زیارت در اجرا به‌عنوان وکیل زائران و حجاج محسوب می‌شود بنابراین باید حتی در خدمات ارائه‌شده از سوی دستگاه‌های همکار نظارت و اهتمام کافی برای خدمات‌رسانی مطلوب را داشته باشد.

وی بابیان اینکه کار ثبت‌نام از حجاج حج تمتع ۹۸ از روز جمعه دهم اسفندماه آغاز می‌شود، گفت: تلاش‌های فراوانی برای مدیریت قیمت حج ۱۴۴۰ انجام گرفت و خوشبختانه این زحمات با حمایت ریاست محترم جمهوری و معاون محترم اول رئیس‌جمهور و ریاست شورای عالی حج و زیارت و اعمال سیاست‌های انقباضی با حمایت نماینده محترم، ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و همراهی همگان به بار نشست تا حج آینده را ان شاء الله باقیمت مناسبی برگزار کنیم.

رشیدیان در خصوص نام‌نویسی از متقاضیان حج تمتع ۹۸ توضیح داد: از روز دهم اسفندماه دارندگان فیش‌های ثبت نامی تا روز ۳۰ بهمن‌ماه ۸۵ فرصت دارند تا نام‌نویسی برای اعزام به حج آینده را به مدت پنج روز انجام دهند که بعدازآن اولویت بعدی تا ۱۵ اسفندماه ۸۵ تا مرحله تکمیل ظرفیت اعلام خواهد شد.

رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه به موضوع عتبات و به‌ویژه سفرهای نوروزی عتبات اشاره کرد و افزود: در سازمان حج و زیارت، شرکت شمسا و دفاتر و شرکت‌های استانی همه تلاش می‌کنیم که زمینه و ظرفیت زیارت عتبات را برای همه مردم مشتاق فراهم آوریم یعنی همه قشرهایی که تمایل به زیارت عتبات دارند، بتوانند به این سفر عزیمت کنند.

رشیدیان توضیح داد: ما خود را خادم حجاج و زوار می‌دانیم و بعد از رضایت خداوند رضایت حجاج و زوار برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ تمامی دست‌اندرکاران سازمان حج و زیارت، شمسا و فعالان فرهنگی و اجرایی باید در جهت کسب رضایت حجاج و زائران عزیز اهتمام داشته و گام‌های عملی و اجرایی بردارند.

رئیس سازمان حج و زیارت تأکید کرد: بنا داریم بسته‌های سفر به عتبات عالیات را به‌گونه‌ای طراحی و اجرا کنیم که همه سلایق و گروه‌های قیمتی در آن دیده شود و همه آحاد جامعه بتوانند از این سفر معنوی بهره کافی را ببرند.

انتهای پیام/