تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : اجتماعی
خبرنگار :
کدخبر : 1111
تاریخ : یکشنبه، 25 فروردین 1398 - 18:41
جای خالی زنان در ستادهای مدیریت بحران رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران از پیگیری برای حضور مدیران زن در ستاد مدیریت بحران خبر داد.

امید بانوان؛ ناهید خداکرمی  در گفت‌وگو با ایسنا، با انتقاد از عدم حضور زنان در ستاد مدیریت بحران کشور گفت: از نظر مدل جمعیتی ساکن در شهرستان‌ها نزدیک به ۵۰ درصد را زنان و ۲۵ درصد افراد را کودکان تشکیل می‌دهند که بر همین اساس حدود ۷۵ درصد جمعیت آسیب‌دیده در حوادثی همچون سیل را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

 

او با بیان این‌که زنان نیازمند خدمات خاص و ویژه‌ای هستند که از منظر نگاه مردانه برآوردکردن آنها در اولویت نیست، گفت: این در حالی‌ست که باید برای برآورده کردن نیاز زنان در حوادثی همچون سیل برنامه‌ریزی کنیم. هر چند که در جریان سیل اخیر نیازهای زنانه برآورده شد اما دیر به آن توجه شد.

 

خداکرمی  گفت: جای زنان در ستادهای مدیریت بحران کشور خالی است. لازم است در ستادهای مدیریت بحران در سطح مدیران کشوری و در سطح استان‌ها یک زن که آشنا به مسائل سلامت زنان و باروری آنها است حضور داشته باشد تا بتواند در عرصه سیاست‌گذاری، تصمیم‌گیری و اجرایی نیازهای زنان را نیز در نظر بگیرد.

 

او افزود: بنده به عنوان عضو شورای شهر تهران پیگیر حضور زنان در عرصه مدیریت بحران شهر تهران خواهم بود. نباید نیازهای خاص زنان در حوادث طبیعی و غیر طبیعی گم بشود بلکه باید پاسخگویی به این نیازهای خاص در کنار سایر اقلام در نظر گرفته شود.