تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : البرز
خبرنگار :
کدخبر : 1134
تاریخ : سه‌شنبه، 27 فروردین 1398 - 15:16
60 کودک البرزی صاحب خانواده شدند مدیرکل بهزیستی البرز گفت: سال گذشته 60 کودک بی‌سرپرست به صورت فرزند خوانده واگذار شدند.

امید بانوان؛ ایسنا نوشت؛ اسدالله حیدری  اظهار کرد: سال گذشته 60 کودک بی سرپرست به عنوان فرزندخوانده و 18 نفر هم به صورت امین موقف به متقاضیان واگذار شدند.

 

وی افزود: در حال حاضر 480 نفر امدادبگیر نزد خانواده جایگزین، از حمایت‌های مالی سازمان برخوردار هستند و 392 فرزند بی‌سرپرست و بد سرپرست هم در مراکز شبانه روزی دولتی و غیردولتی بهزیستی نگهداری می‌شوند.

 

این مسئول با اشاره به شرایط واگذاری کودکان بی‌سرپرست به خانواده‌های متقاضی ابراز کرد: سن متقاضیان باید بین 30 تا 55 سال باشد، پنج سال از ازدواج زوجین گذشته باشد و هیچ یک از آنها سوء پیشینه نداشته باشند.

 

وی اظهار کرد: داشتن سلامت جسمی و روانی و داشتن تمکن مالی، شغل مناسب و بیمه از دیگر شرایط واگذاری کودکان بی سرپرست به زوجین متقاضی است.

 

وی ابراز کرد: در حال حاضر 24 مرکز شبانه روزی نگهداری از کودکان در استان فعال است که چهار مورد ازآنها دولتی و مابقی غیر دولتی هستند.

 

حیدری توضیح داد: این مرکز به دو دسته سه تا شش سال و هفت به بالا تقسیم و به کودکان خدمات‌رسانی می‌کنند.

 

مدیرکل بهزیستی البرز گفت: بسیاری از کودکانی که در این مراکز نگهداری می‌شوند بد سرپرست هستند و به همین خاطر امکان واگذاری آنها به زوجین متقاضی وجود ندارد.

 

وی افزود: با توجه به اینکه مدت انتظار فرزندخواندگی معمولاً طولانی مدت است، زوجین می‌توانند با پذیرش کودکان بدسرپرست در قالب امین موقف ضامن خوشبختی کودکان زیادی شوند.