تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : البرز
خبرنگار :
کدخبر : 1135
تاریخ : سه‌شنبه، 27 فروردین 1398 - 15:36
نوروز تمام شد شعبان هم آمد اما؛ برخی نهادها هنوز پرچم‌های سیاه ایام عزاداری را جمع نکرده‌اند! عضو شورای شهر کرج از رویکرد برخی نهادها و ارگان‌ها نسبت به امور فرهنگی به خصوص در حوزه مناسبت‌ها انتقاد کرد و گفت: برخی نهادهایی که در این زمینه مدعی هم هستند در مناسبت‌های مختلف هم بیلبوردهای خود را به امور اقتصادی و تبلیغات اختصاص می‌دهند.

امید بانوان؛ به نقل از روابط عمومی  شورای اسلامی شهر کرج؛ رحیم خستو در گفت و گویی با تاکید بر لزوم تناسب حال و هوا و فضای شهری با مناسبت‌های مختلف گفت: برای فصل بهار و ایام نوروز تأکید ما بر این بود که کارهایی چون بنر زدن انجام نشود زیرا زیبایی طبیعت در بهار جلوه‌گر است.

 

خستو افزود: اما به طور کلی در مورد اینکه در مناسبت‌های مختلف فضای شهری باید با آن مناسبت همخوانی داشته باشد، در جلسات شورا نسبت به این موضوع تذکر داده‌ام، البته نباید این طور برداشت شود که در این موضوع فقط شهرداری نقش دارد.

 

رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای شهر کرج ادامه داد: همه فضاهای شهری در اختیار شهرداری قرار ندارد و نهادهای دولتی،انقلابی، مردم‌نهاد، خصوصی و عمومی زیاد دیگری هم وجود دارد که فضاهای شهری را در اختیار دارند، حال در مورد تناسب فضای شهر با مناسبت‌های مختلف این سوال مطرح می‌شود که آیا همه این ارگان‌ها درکی از این مناسبت‌ها دارند یا خیر؟

 

خستو در انتقاد از عملکرد برخی نهادهای حاضر در کرج در قبال مناسبت‌های مختلف گفت: در حالی که چند ماه از ایام فاطمیه گذشته و ما در این مدت مناسبت‌های مختلفی را پشت سر گذاشته و به اعیاد شعبان رسیده‌ایم اما هنوز برخی نهادها پرچم‌های سیاه ایام فاطمیه را جمع‌آوری نکرده‌اند.

 

وی افزود: ضمن اینکه برخی سازمان‌ها کار فرهنگی در مناسبت‌ها را به نصب ریسه‌های مختلف تقلیل داده‌اند.

 

این عضو شورای شهر کرج در ادامه به موضوع بیلبوردهای شهری هم اشاره و اعلام کرد: همه این بیلبوردها در اختیار شهرداری نیست به همین دلیل باید دید که در مناسبت‌های مختلف کدام نهادها به موضوع فرهنگی توجه دارند و متناسب با آن مناسبت عمل می‌کنند و کدام نهادها به این موضوع بی توجهند؛ ما در کرج برخی نهادهای مدعی در این حوزه را داریم که در مناسبت‌ها هم بیلبورد خود را به امور اقتصادی و تبلیغاتی اختصاص می‌دهند.

 

وی در خصوص وظایف شهرداری به خصوص سازمان فرهنگی در ارتباط با این موضوع عنوان کرد: طی روزهای آینده با این سازمان مکاتبه خواهیم کرد تا تمام مراسماتی که قرار است تا آخر سال برگزار شود به شورا اعلام شود و لیستی از این موضوع در اختیار داشته باشیم.

 

خستو در پایان گفت: اگرچه در برگزاری مراسم مختلف برای شهرداری مسئولیت تعریف شده است اما نظر من این است که بسیاری از این مراسم توسط نهادهای مدنی و خود مردم برگزار شود، مثلاً در برگزاری عاشورا نهادهای عمومی و دولتی کمترین نقش را دارند و خود مردم آن را هر ساله برگزار می‌کنند.