تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : البرز
خبرنگار :
کدخبر : 1142
تاریخ : چهارشنبه، 28 فروردین 1398 - 17:34
خط ایست، تخلف تجاوز به گذرگاه های عابرین پیاده را کاهش داد معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج گفت: با ترسیم خط ایست در تقاطعات اصلی کلانشهر کرج میزان تخلف تجاوز به گذرگاه های عابرین پیاده کاهش پیدا کرده است.

امید بانوان؛ به نقل ازپرتال خبری شهرداری کرج؛ محمدرضا احمدی نژاد رعایت حریم خطوط عابرین پیاده را ضروری اعلام و اظهار کرد: رعایت حریم خطوط عابرین پیاده یکی از مهم ترین اصول فرهنگ عبور و مرور برای رانندگان و شهروندان محسوب می شود.

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج احترام به حقوق عابرین پیاده همچنین توجه به گذرگاه یا خط کشی های عابر پیاده را زمینه ساز کاهش تخلفات رانندگی و تصادفات درون شهری برشمرد و گفت: بر اساس قوانین راهنمایی و رانندگی تمامی رانندگان باید قبل از خطوط عابر پیاده توقف و یا سرعت خود را کم کنند تا عابرین پیاده بدون استرس و نگرانی ازعرض خیابان گذر کنند.

 

وی با بیان اینکه رعایت حقوق عابران در گذرگاه‌های عابر پیاده، نقش مهمی در کاهش ترافیک ایفا می کند، افزود: بر اساس مشاهدات روزانه صورت گرفته در مرکز کنترل ترافیک شهرداری کرج، پس از ترسیم خط ایست در تقاطعات اصلی شهر، تخلفِ تجاوز به گذرگاه های عابرین پیاده کاهش پیدا کرده است.