تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : اجتماعی
خبرنگار :
کدخبر : 1178
تاریخ : دوشنبه، 02 اردیبهشت 1398 - 15:16
تقدیر از ۱۸ زن نخبه در جشنواره زن و علم در مراسم اختتامیه جشنواره ملی زن و علم از ۱۸ زن نخبه در جشنواره زن و علم تقدیر شد.

امید بانوان؛ ایلنا نوشت، غلامرضاغفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در مراسم اختتامیه جشنواره ملی زن و علم با ارائه گزارشی از سوی دبیرخانه این جشنواره بیان کرد: جشنواره زن و علم رخدادی علمی است که می‌کوشد استعدادها و  توانمندی‌های زنان را در معرض دید جامعه قرار دهد. اعطای جایزه مریم میرزاخانی به زنان نخبه در عرصه‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و.. می‌تواند انگیزه‌ای برای زنان به ویژه در نسل جوان باشد.

 

وی ادامه داد: این دوره  از جشنواره در چهار چوب فی مابین معاونت زنان ریاست جمهوری و وزارت علوم به عنوان کاری مشترک صورت گرفت. برای حضور در این جشنواره حدود ۵۰۰ فرم در۳۰ استان کشور ثبت شده است. که ۴۱۶ فرم به مرحله داوری رسیدند و طبق آنها متوجه شدیم  ۷۷ درصد از شرکت کنندگان زیر ۴۰ سال هستند. از میان این آمار ۱۸ نفر برگزیده شدند که امروز از آنها تقدیرشد.

 

معاون فرهنگی و پژوهشی وزارت علوم اظهار داشت: این جشنواره در دوره دوم خود موفق شد، گرید علمی پژوهشی را نیز کسب کند.

 

نیلی احمدآبادی در این مراسم با اشاره به نقش گسترده زنان در حوزه علم و دانش گفت: زمانی که ما آمار زنان و دختران فعال در حوزه علم را به مهمانان خارجی که با ما در ارتباط هستند می‌دهیم، آنها از این آمار شگفت زده می‌شوند.

 

وی ادامه داد: بیش از ۴۵ درصد دانشجویان ما در دانشگاه تهران زنان و دختران هستند که بعضا از مردان نیز موفق‌ترند. همچنین در حوزه مدیریت و پست‌های مدیریت و آموزش عالی حضور زنان قابل توجه است.

 

رییس دانشگاه تهران اظهار داشت: با توجه به نقشی که زنان در طول تاریخ داشته‌اند، حضور آنها  نسبت به گذشته بسیار پررنگ‌تر است.

 

انتهای پیام/