تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : البرز
خبرنگار :
کدخبر : 1248
تاریخ : دوشنبه، 09 اردیبهشت 1398 - 08:57
مدیرکل استاندارد البرز: ۹۴ استاندارد ملی در استان البرز بازنگری شد مدیرکل استاندارد استان البرز از بازنگری ۹۴ استاندارد ملی در این استان خبر داد.

امید بانوان؛ مهر نوشت؛ ، فتانه شکراللهی پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، با بیان اینکه نقش رسانه‌ها در اطلاع رسانی اقدامات اداره کل استاندارد البرز بسیار پررنگ است، اظهار کرد: این اداره کل در راستای تحقق شعار سال جاری و افزایش تولید و عرضه کالاها تلاش می‌کند.

وی در ادامه با بیان اینکه سازمان ملی استاندارد همایشی با حضور همه مدیران کل استاندارد ایران برگزار می‌کند، اضافه کرد: بررسی هزار و ۶۰۰ مورد از تجهیزات پارک‌ها در استان البرز یکی از اقدامات سال گذشته این اداره کل بوده است. طی این بازدیدها، در صورتی که این تجهیزات ایمن و مطابق استانداردها نباشند، جمع آوری و پلمب می‌شوند.

مدیرکل استاندارد البرز با اشاره به حوادث طبیعی پیش آمده همچون سیل و زلزله در کشور، گفت: یکی از اهداف مهم اداره کل استاندارد البرز بررسی بیشتر مصالح ساختمانی است.

وی با اشاره به اینکه اداره کل استاندارد برخی محصولات وارداتی و تولید داخل که مشمول استاندارد سازی نیست را استاندارد سازی می‌کند، گفت: لوازم آرایشی و بهداشتی از این نوع است که از بازار عرضه این کالاها را خریداری کرده و در حال بررسی هستیم.

شکراللهی تصریح کرد: سال گذشته حدود ۱۵ هزار و ۴۴۰ ترازو در استان البرز که در داد و ستد عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرند، کنترل، بررسی و پلاک گذاری شده‌اند.

شکراللهی از جمع آوری ۱۸۰ ترازو در استان البرز خبر داد و گفت: ۴۵۲ مورد باسکول نیز در سال گذشته مورد بررسی قرار گرفت و برخی که نیازمند تعمیر بودند، تعمیر شد.

وی با اشاره به وجود هزار و ۷۷ واحد تولیدی تحت پوشش استان البرز، توضیح داد: در این رابطه رتبه چهارم کشوری را به خود اختصاص داده‌ایم و این نشان می‌دهد در سال گذشته تعداد واحدهای تولیدی افزایش یافته است.

وی همچنین از اعطای ۱۴۸۹ پروانه اجباری در استان البرز خبر داد و اضافه کرد: در خصوص صدور پروانه‌های اجباری رتبه ۵ کشور را به خود اختصاص داده‌ایم و امید داریم در این رابطه به پیشرفت‌های دیگری نیز دست یابیم.

مدیرکل استاندارد استان البرز با اشاره به وجود ۲۸۷ مرکز تفریحی در استان البرز، خاطرنشان کرد: این مراکز بیش از ۵۳۸ تجهیزات ورزشی دارند که به صورت مداوم مورد بررسی قرار می‌گیرند.

وی از پلمب ۴۰ تجهیزات در مراکز تفریحی البرز خبر داد و گفت: در این رابطه اگر لوازم کوچک‌ترین مشکلی داشته باشند، پلمب می‌شوند زیرا سلامتی مردم از اهمیت بالایی برخوردار است.

شکراللهی با اشاره به تدوین ۴۱ استاندارد ملی در سال گذشته، گفت: ۹۴ استاندارد ملی در استان البرز مورد بازنگری قرار گرفته است.

وی از تدوین یک مورد استاندارد بین المللی در استان البرز خبر داد و اضافه کرد: تفاهم نامه‌ای در این خصوص امضا و فرایندی سه ساله است که طی می‌شود.

مدیرکل استاندارد استان البرز با بیان اینکه مدیران کنترل کیفیت استان البرز هرسال آموزش می‌بینند، خاطرنشان کرد: ۲۴۸۸ نفر ساعت در این رابطه آموزش داده شدند.

وی از آموزش ۱۰ هزار و ۵۰۰ ساعت برون سازمانی در البرز خبر داد و افزود: آشناسازی کودکان و نوجوانان با استانداردها از مهمترین اقدامات اداره کل استاندارد ایران است.

وی از نظارت ۹۸۰ محموله وارداتی در استان البرز خبر داد و بیان کرد: ۹۷ آزمایشگاه همکار در استان البرز وجود دارد که پروانه‌های آنها را تمدید و برخی را نیز فسق کردیم.

شکراللهی با اشاره به اینکه بازرسی‌های ادواری برای آسانسورها واجب و ضروری است و مالکین و مدیران ساختمان باید کنترل کنند تا سلامتی به خطر نیفتد، گفت: آسانسور نیازمند بررسی ماهانه است. اقدامی در سال گذشته در این خصوص انجام داده‌ایم که بررسی آسانسورهای دولتی در دستور کار قرار گیرد و امید داریم دستگاه‌های دولتی و مراکز بیمارستانی از لحاظ قانونی تاییدیه بگیرند.

وی اضافه کرد: شهروندان می‌توانند با ورود به سامانه شکایات مردمی نظرات و انتقادات خود را با سازمان استاندارد در میان بگذارند.

مدیرکل استاندارد استان البرز گفت: گشت‌های مشترکی با دیگر ادارات و سازمان‌ها تشکیل داده‌ایم برای طرح کنترل بازار و مبارزه با قاچاق کالا اما در سال جاری در طرح‌های کنترل، به بازار مراجعه و نمونه‌هایی که مطابق نیستند را جمع آوری می‌کنیم.

به گفته وی در مواقع خاص از سال همچون نوروز، رمضان و غیره گشت‌های نظارتی استاندارد افزایش می‌یابد.

 

انتهای پیام/