تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : مدآرت
خبرنگار :
کدخبر : 1291
تاریخ : چهارشنبه، 11 اردیبهشت 1398 - 19:18
مانکنی که شهرت جهانی پیدا کرد؛  حلیمه سوپرمدل محجبه + عکس ظاهرا قرار است همه اولین‌ها در زمینه مدلینگ اسلامی توسط مدل 21 ساله اهل سومالی رقم بخورد.

امید بانوان؛ ایران آرت نوشت؛ مجله ورزشی مشهور اسپورتس ایلاستریتد در شماره جدید خود برای نخستین بار عکس یک مدل باحجاب را برای روی جلد انتخاب کرد.

عکس این مجله از حلیمه آدن، دختر سومالیایی است که در اردوگاه پناهجویان "کاکوما" در کنیا به دنیا آمد. او در آمریکا زندگی می کند و مانکنی موفق در عرصه مد است.

 

نام حلیمه به عنوان نخستین سوپرمدل باحجاب دنیا مطرح شده است اما او می‌گوید پیمودن این مسیر برایش آسان نبود. او می‌گوید همواره به تصاویر مدل‌های زن در مجله‌ها نگاه می کرد اما چون دختری باحجاب بود نمی‌توانست با آنها ارتباط برقرار کند. سرانجام، تصمیم گرفت خودش به عنوان یک مدل باحجاب وارد عرصه مد شود.

 

 

حلیمه در سال ۲۰۱۶ در مسابقات ملکه زیبایی مینه‌سوتا شرکت کرد؛ سپس در نمایش طرح‌های اسپرت کانیه وست رژه رفت. پس از آن، در نمایش مد مارک‌های مشهور ایتالیایی "ماکس مارا" و "آلبِرتا فِرِتی" در کنار مانکن‌هایی چون جی‌جی حدید قدم زد و رفته رفته نامش را در این عرصه پررقابت ثبت کرد.

 

او در ماه آوریل سال ۲۰۱۸ نخستین مدل باحجابی شد که تصویرش روی جلد مجله ووگ بریتانیا قرار گرفت و در ماه مارس نیز همراه با سه مدل باحجاب سیاه پوست دیگر روی جلد مجله ووگ عربی رفت.

انتهای پیام/