تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : سیاسی
خبرنگار :
کدخبر : 13824
تاریخ : شنبه، 30 اردیبهشت 1402 - 08:58
طی اطلاعیه‌ای صورت گرفت؛ تکذیب بستن قرارداد دکتر خزعلی با هیئت افغانستانی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده فقط با هیئت افغانستانی در خصوص باز شدن فضا برای آموزش بانوان این کشور دیدار و گفتگو داشته و قراردادی با معاونت ریاست‌جمهوری امور زنان و خانواده بسته نشده است.

سیاست.امیدبانوان؛ بنا بر اعلام روابط‌عمومی معاونت ریاست‌جمهوری در امور زنان و خانواده، به‌تازگی خبری در برخی رسانه‌ها از قول دکتر انسیه خزعلی، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با تیتر «خزعلی با طالبان قرارداد بست» منتشر شده که دروغ است. این در حالی است که معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده فقط با هیئت افغانستانی در خصوص باز شدن فضا برای آموزش بانوان این کشور دیدار و گفتگو داشته و قراردادی با معاونت ریاست‌جمهوری در امور زنان و خانواده بسته نشده است.

 همچنین قرار است وزارت بهداشت ایران تعدادی از بانوان آن کشور را تحت پوشش آموزش قرار دهد.

 لازم به ذکر است، هیئتی از وزارت بهداشت افغانستان در قالب نشست بین‌المللی گروه پنج با موضوع بهداشت و درمان در تهران حضور داشتند که در حاشیه این دیدار، گفت‌وگویی در خصوص وضعیت بهداشت و درمان و نیازمندی‌های آموزشی بانوان افغانستانی مطرح شد ولیکن قرارداد یا تفاهم‌نامه‌ای با معاونت ریاست‌جمهوری در امور زنان و خانواده منعقد نشد.

 با عنایت به دستاوردهای جهانی بانوان ایرانی در حوزه بهداشت و درمان، کسب مدارج بالای علمی و موفقیت‌های چشمگیر، تعامل با کشورها جهت ارتقای حوزه سلامت و درمان بانوان کشورهای همسایه، امری طبیعی و البته ضروری بوده که نشانگر قدرت و توانمندی بانوان متخصص ما در آموزش‌های بین‌منطقه‌ای است.

 نشست گروه پنج متشکل از کشورهای ایران، عراق، پاکستان، تاجیکستان و نماینده سازمان بهداشت جهانی است که آخرین جلسه آن در 20 اردیبهشت‌ماه سال جاری با حضور سفرا و نمایندگان وزارت بهداشت اعضا در زمینه همکاری‌های نظام سلامت برگزار شد.

 لازم به ذکر است حق پیگیری قانونی دروغ‌پردازی‌های رسانه‌ای برای معاونت ریاست‌جمهوری در امور زنان و خانواده محفوظ است.