تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : البرز
خبرنگار :
کدخبر : 13866
تاریخ : سه‌شنبه، 02 خرداد 1402 - 10:38
آغاز دهه کرامت در البرز با آزادی مادران زندانی و تحقق آرزوهای دختران بی‌سرپرست مسئول کانون تخصصی امور بانوان و خانواده کانون‌های خدمت رضوی استان البرز گفت: آزادسازی مادران زندانی جرائم غیرعمد، تهیه هشت جهیزیه و برآورده نمودن آرزوهای دختران بی‌سرپرست بخشی از برنامه‌هایی است که این کانون در دهه‌کرامت برگزار می‌کند.

البرز. امیدبانوان؛ ایرنا نوشت؛ «ناهید شکریان»  افزود: به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت برنامه‌های گسترده‌ای در سطح استان صورت خواهد گرفت که مهم‌ترین آن‌ها آزادسازی ۲ نفر از مادران زندانی جرائم غیرعمد است که یکی از آنان از مادران دارای پنج فرزند است و به مدد حضرت امام مهربانی‌ها و با هماهنگی‌های صورت گرفته در ایام دهه کرامت به آغوش خانواده باز خواهد گشت.

وی تجلیل از بانوان برگزیده پویش شکوه مادری را از دیگر این برنامه‌ها برشمرد و اظهار کرد: جشن بزرگ دختران در پارک بانوان کرج برگزار شد که تلاش کردیم تا در حاشیه جشن و شادی دختران، میز خدمت مشاوره تخصصی برای نوجوانان و جوانان حاضر در مراسم برپا کنیم و امیدواریم این میزخدمت به صورت دائمی برای ارائه مشاوره به بانوان و جوانان در محل حوزه علمیه شهید مطهری برپا شود.

افتتاح باشگاه دختران

شکریان ادامه داد: در ایام دهه کرامت برنامه کشوری افتتاح باشگاه دختران را در دستور کار داریم که دختران ۱۲ تا ۱۷ سال می‌توانند با عضویت در این باشگاه به برنامه‌های فرهنگی و هنری مورد علاقه‌شان بپردازند، ضمن اینکه کلیه امور این باشگاه، تحت پوشش فرهنگ امام رضایی، توسط خود دختران صورت خواهد گرفت.

وی افزود: برگزاری اردوی تفریحی ویژه دختران نوجوان بی‌سرپرست و بدسرپرست در یکی از باغ‌های اطراف کرج انجام خواهد شد که امیدواریم با عنایت حضرت امام رضا (ع) و مساعدت خیرین استانی این برنامه به صورت ماهانه برای این گروه از دختران انجام گیرد.

شکریان تصریح کرد: برنامه توزیع نان رضوی و تهیه جهیزیه و سیسمونی در بین خانواده‌های محروم استان البرز یکی از کارهای دائمی این کانون است که در ایام دهه کرامت به نیت حضرت ثامن‌الحجج(ع) هدیه هشت جهیزیه به دختران نیازمند نیز به این برنامه‌ها افزوده خواهد شد.

وی در پایان گفت: طرح کشوری هشت آرزو ویژه دختران نوجوان بی‌سرپرست و یا بدسرپرست در دهه کرامت در سطح استان البرز انجام می‌شود که طی آن هشت آرزوی درخواستی دختران از حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) برآورده خواهد شد.