تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : البرز
خبرنگار :
کدخبر : 1427
تاریخ : یکشنبه، 05 خرداد 1398 - 12:29
جاعل میلیاردی با طرح دعوی در مراجع قضائی کلاهبرداری می کرد فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری جاعل میلیاردی خبر داد که با 17 مهر جعلی شرکت‌های مختلف و ارائه اسناد در مراجع قضائی  و طرح دعوی اقدام به کلاهبردای میلیاردی کرده است.

امید بانوان؛ پایگاه خبری پلیس نوشت؛ سردار "عباسعلی محمدیان" با اعلام این خبر گفت : در پی ارجاع یک فقره پرونده قضائی به پایگاه دوم پلیس آگاهی استان البرز مبنی بر جعل اسناد و سوء استفاده از چک‌های امانتی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت .

وی گفت : در تحقیقات تکمیلی از شاکی مشخص شد که نامبرده با فردی که در حال حاضر از وی شکایت دارد در سهام یک شرکت تولید رنگ شراکت دارند که پس از فروش محصولات، مبلغ فروش را به وی ارائه نداده است .

این مقام ارشد انتظامی گفت: بنا به اظهارات شاکی، سال گذشته نیز قرار بود قطعه زمینی توسط آن‌ها خریداری شود که به دلیل نامناسب بودن قیمت زمین و همچنین موقعیت آن، وی با خرید آن مخالفت می‌کند که همین امر و اختلافات مالی در شراکت کارخانه منجر به شدت اختلافات شده و شریک وی 4 فقره چک را که به صورت امانت نزد وی داشته و هر بار با بهانه‌های واهی از استرداد آن‌ها خودداری کرده و با طرح دعوی در شعبه بازپرسی کرج با ارائه مدارک جعلی ادعا کرده که چک‌ها را درقبال فروش محصولات کارخانه به وی تحویل داده است .

سردار محمدیان گفت: با اقدامات پلیسی کارآگاهان، محل اختفای متهم شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و در بازرسی از محل کار وی 17 عدد مهر جعلی شرکت‌های مختلف، تعدادی لپ تاپ، کیس رایانه و مقادیری اسناد و مدارک مربوط به کارخانه کشف شد .

وی افزود : در بررسی‌های تخصصی کارآگاهان پلیس آگاهی، محرز شد که متهم با استفاده از مهرهای جعلی و ارائه اسناد در مراجع قضائی طرح دعوی کرده و با این شیوه اقدام به 2 میلیارد کلاهبرداری کرده است .

به گفته فرمانده انتظامی استان البرز متهم با صدور قرار مناسب روانه زندان شد و تلاش برای شناسايی ساير مال باختگان احتمالی همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/