تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : دخترانه، همسرانه، مادرانه
خبرنگار :
کدخبر : 15249
تاریخ : جمعه، 17 شهریور 1402 - 12:37
افزایش خطر سکته مغزی با مصرف قرص‌های ضدبارداری محققان به تازگی دریافته‌اند مصرف برخی از مسکن‌های رایج در حین استفاده از قرص‌های ضدبارداری ممکن است خطر ابتلا به لخته شدن خون را افزایش دهد.

دخترانه. همسرانه. مادرانه. امیدبانوان؛  محققان به تازگی دریافته‌اند مصرف برخی از مسکن‌های رایج در حین استفاده از قرص‌های ضدبارداری ممکن است خطر ابتلا به لخته شدن خون را افزایش دهد.

بر اساس تحقیق محققان دانمارکی، بر روی دو میلیون زن نشان داد که استفاده از ایبوپروفن، دیکلوفناک و ناپروکسن و همچنین قرص‌های ترکیبی حاوی پروژسترون و استروژن می‌تواند منجر به افزایش اندک احتمال لخته شدن خون شود، اما زنانی که از قرص های فقط پروژستوژن (اغلب به نام قرص کوچک)، ایمپلنت‌ها و کویل‌ها استفاده می‌کنند، با خطر کم‌تری مواجه هستند.

با وجود سطح خطر پایین، محققان از زنان خواستند تا از ارتباط بین داروهای ضدالتهاب غیر استروئیدی (NSAIDs) و پیش‌یری از بارداری هورمونی مطلع شوند.

این مطالعه نشان داد که بیش از نیم میلیون زن که از داروهای ضدبارداری هورمونی استفاده می‌کنند، از NSAID ها استفاده می‌کنند و ایبوپروفن بیشترین استفاده را دارد و پس از آن دیکلوفناک و ناپروکسن قرار دارند.