تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : کتاب خوب
خبرنگار :
کدخبر : 15576
تاریخ : چهارشنبه، 29 شهریور 1402 - 20:11
چاپ ششمین‌کتاب امسال دنیل استیل همزمان بامیلیاردی‌شدن این‌نویسنده انتشارات «پان مک‌» که بهار امسال جشنی برای رسیدن رقم فروش کتاب‌های «دنیل استیل» به یک میلیارد نسخه برپا کرد، ششمین کتاب این‌نویسنده را در سال جاری منتشر می‌کند.

کتاب خوب. امید بانوان؛‌ به نقل از گلاب اند میل، انتشارات «پان مک» اولین بار سال ۲۰۱۷ کتاب «بازی خطرناک» دنیل استیل را منتشر کرد و تاکنون بیش از ۵ میلیون نسخه از کتاب‌های این نویسنده را در قالب‌های مختلف فروخته است، اما استیل تا سال ۲۰۱۵ داشت با «ترنس‌ورلد» همکاری می‌کرد و از ۲۶ سال قبل آثارش توسط آن ناشر منتشر می‌شد.

در فهرست کتاب‌شناسی استیل تاریخ انتشار اولین کتابش «بازگشت به خانه» سال ۱۹۷۳ است و دومین کتابش سال ۱۹۷۷ با عنوان «قرار پرشور» منتشر شد. از آن پس او تقریباً هر سال حداقل یک عنوان و گاه تا ۵ عنوان کتاب در سال به بازار فرستاد. از سال ۱۹۹۷ شمار کتاب‌های سالانه او حداقل ۳ کتاب در سال بود. وی از سال ۲۰۱۶ هر سال ۶ یا ۷ عنوان کتاب منتشر کرده است. با محاسبه ۷ عنوان کتابی که از وی امسال منتشر می‌شود او تاکنون ۱۴۹ عنوان کتاب داستانی منتشر کرده است. اما او چندین عنوان کتاب غیرداستانی و شمار زیادی کتاب کودک هم در کارنامه‌اش دارد که بیشتر مربوط به دهه ۱۹۸۰ هستند.

در فهرست پرفروش‌ترین نویسندگان ویلیام شکسپیر و آگاتا کریستی هر یک با فروش ۲ میلیارد نسخه در جایگاه نخست جای دارند. اما باربارا کارتلند با نوشتن ۷۲۳ داستان عاشقانه و انید بلایتون با نوشتن ۸۰۰ عنوان داستان کودکانه بیشترین عنوان کتاب‌ها را به نام خود کرده‌اند. کورین تلادو هم با نوشتن ۴ هزار عنوان رمان عاشقانه پرعنوان‌ترین نویسنده دنیاست که نامش در فهرست رکوردهای گینس هم جای گرفته و بیشترین شمار کتاب‌های اسپانیایی زبان را فروخته و از سوی یونسکو به عنوان پرخواننده‌ترین نویسنده اسپانیایی زبان پس از سروانتس معرفی شده است.

دنیل استیل که از پدری آلمانی و مادری پرتغالی در نیویورک متولد شده و اکنون ۷۶ ساله است، ۵ بار ازدواج کرده و مادر ۹ فرزند است؛ اما پرفروش‌ترین نویسنده زنده جهان است و یک میلیارد نسخه از کتاب‌هایش را در سرتاسر جهان فروخته است: این تعداد کتاب اگر روی هم قرار گیرد، با آن می‌توان ارتفاعی برابر ۶۰ هزار برج ایفل یا ۴۵ هزار ساختمان امپایر استیت را ایجاد کرد. او بیش از ۲۰۰ عنوان کتاب نوشته که همه آنها هنوز در دست چاپ هستند و از ۲۵ رمان او برای ساخت فیلم اقتباس شده است.کارنامه سال ۲۰۲۳

امسال هم دنیل استیل ۷ عنوان کتاب دارد که ششمین عنوان آن به زودی روانه بازار کتاب می‌شود. این کتاب با عنوان «قانون دوم» درباره اندی وستفیلد، رییس استودیوی فیلمسازی است که زمانی معتبر بود، اما با فروخته شدن شرکت همه چیز را از دست می‌دهد و به دنبال آرامش، به یک شهر کوچک انگلیسی فرار می‌کند. او در آنجا با ویولت اسمیت، روزنامه‌نگار سابق آشنا می‌شود و وقتی رمان ناتمام ویولت اندی او را مجذوب خود می‌کند، یک چرخش غیرمنتظره رخ می‌دهد و فرصتی برای رستگاری و یک معجزه بالقوه سینمایی چهره می‌دهد. در بخش دوم، دانیل استیل داستانی دلچسب از اینکه چگونه رخدادهای چالش‌برانگیز جای خود را به فرصت‌ها می‌دهند و یک طرح اصلی همیشه حاوی پایانی عالی نیست، ارایه می‌کند. این کتاب ۳ اکتبر منتشر می‌شود.

جدیدترین کتابی که وی منتشر کرده، یعنی پنجمین عنوان امسال وی «شادی» بود که ۱۷ جولای منتشر شد. خوشبختی رمانی نشاط‌آور درباره انتخاب‌هایی است که انجام می‌دهیم تا بتوانیم به زندگی‌ که می‌خواهیم دست یابیم. پس از کودکی تاریک و ناخوشایند و دو ازدواج ناموفق، یک نویسنده پرفروش به نام سابرینا بروکس سرانجام به زندگی‌ که همیشه آرزویش را داشت، دست یافت. با این حال او نامه‌ای مرموز دریافت می‌کند مبنی بر اینکه تنها وارث عمویش و خانه اربابی او در جنوب انگلستان است و ناگهان همه چیز مختل می‌شود، چون رازهای پدرش فاش می‌شود...

«بدون رد پا» که اولین کتاب وی در سال جاری بود ژانویه ۲۰۲۳ منتشر شد و به پرفروش‌ترین رمان فهرست کتاب‌های نیویورک تایمز بدل شد. این کتاب داستانی درباره تلاش برای یافتن شانس شاد بودن است و شخصیت اصلی آن چارلز ونسان در حالی که به نظر می رسد همه عوامل را دارد اما هنوز شاد نیست، سخت در جستجوی شادی‌ست.

«مخالفان شایسته» هم از کتاب‌های امسال استیل است که ماه مارس منتشر شد. داستان آن درباره اسپنسر بروک است که با علم بر اینکه یکی از معتبرترین فروشگاه‌های نیویورک را به ارث خواهد برد، بزرگ شد و هنگامی که با عجله وارد یک ازدواج نامناسب شد و خود را دوقلو باردار یافت، در قلبش می‌داند که می‌تواند یک مادر و یک مدیر عامل موفق باشد و درست زمانی که فروشگاه با مشکلات مالی مواجه است، او باید بتواند همه چیز را سروسامان بدهد.

«پالازو» دیگر کتاب وی که امسال منتشر شد درباره کوزیما ساوریو است که پس از کشته شدن والدینش در یک تصادف غم انگیز، رهبری برند چرم مد ایتالیایی خانواده‌اش را در حالی که تنها ۲۳ سال دارد، بر عهده می‌گیرد. مراقبت از کسب و کار و دو خواهر و برادر کوچکترش، آلگرا و لوکا، هزینه دارد: نیازهای کوزیما هرگز در اولویت نیستند..

«برنامه ریز عروسی» دیگر کتاب امسال استیل درباره فیث فرگوسن یک برنامه‌ریز عروسی در نیویورک است. او معمولاً در تحقق رویاها و ایجاد جادو پیشرفت می کند، اما امسال با چالش‌های حرفه‌ای و شخصی مواجه است و هنگامی که مراسم یک عروسی توسط یک دعوت کننده و خود داماد در آخرین لحظه تقریباً از مسیر خارج می‌شود، برنامه‌ریزی و صرفه‌جویی برای این عروسی پر سر و صداست که به او یاد می‌دهد: هرگز نگو هرگز.

آخرین کتاب امسال وی هم «جشن در ورسای» ۲۱ نوامبر منتشر می‌شود و داستان ۴ زن جوان را روایت می‌کند و در ترایخ تا سال ۱۹۵۸ عقب می‌رود و کاخ ورسای را میزبان رویدادی می‌کند که در تاریخ باقی خواهد ماند و در یک جشن پر زرق و برق از غروب تا سپیده‌دم که گروهی منتخب از اولین‌ها به جامعه بین‌المللی و خانواده سلطنتی معرفی می‌شوند، این رویداد را از دید ۴ زن جوان که همگی چیزی برای اثبات دارند تصویر می‌کند.

راز موفقیت خانم نویسنده

یک منتقد کتاب‌های استیل را چنین تحلیل می‌کند: رمان‌های رمانتیک معمولاً مردسالارانه هستند و دانیل استیل فهمید که چگونه رمان‌های عاشقانه بزرگ را بنویسد و داستان‌های قانع‌کننده‌ای درباره سفر زندگی زنان خلق کند که برای همه درک شدنی باشد. به عبارت دیگر دنیل استیل موفق شد از تمام عناصر یک رمان عاشقانه سنتی وارد مضامینی شود که با خوشحالی در باشگاه‌های کتاب درباره آن صحبت می‌شود. آثار وی در مقایسه با عناوین عاشقانه محبوب امروزی که بامزه‌تر هستند و کمتر دراماتیک طراحی می‌شوند، احساسات و درام را رها نمی‌کند.

استیل با ثروت ۶۱۰ میلیون دلاری‌اش سالی ۵۰ میلیون دلار درآمد دارد.