تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : کرج
خبرنگار :
کدخبر : 15593
تاریخ : پنجشنبه، 30 شهریور 1402 - 20:05
نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تأکید کرد؛ لزوم بهره‌برداری خصوصی و تخصصی از فضاهای فرهنگی شهرداری کرج نائب رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر کرج گفت: تخصصی شدن فضاهای فرهنگی در قالب بهره‌برداری خصوصی سمن‌ها، موسسه‌ها و کانون‌های جهادی به پویایی بیشتر فرهنگسراها کمک می‌کند.

کرج. امید بانوان؛‌ «علیرضا رحیمی در چهل و پنجمین جلسه کمیسیون فرهنگی، به بررسی شیوه‌نامه واگذاری واحدهای تحت پوشش سازمان فرهنگی شهرداری پرداخت و گفت: اماکن فرهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی از جمله فرهنگسراها و ابنیه‌های زیر مجموعه این سازمان مثل تالار شهیدان نژاد فلاح، فرهنگسراها، قرائت خانه‌ها و...از ظرفیت خوبی برخوردار هستند و می‌توان از این ظرفیت در زمینه‌های ترویج فرهنگ شهروندی و اجرای برنامه‌های مناسب برای کودکان، بانوان، جشن‌ها و مراسم خاص استفاده بهتری کرد.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی ورزشی با بیان اینکه شهر از نبود آموزش شهروندی رنج می‌برد و این معضل مربوط به این دوره از مدیریت شهری نبوده و ریشه قدیمی در شهرداری دارد، بیان کرد: در بحث فرهنگ‌سازی با معضل جدی روبه رو هستیم و خوشبختانه قابلیت همکاری و همیاری از سوی اعضای شورا در دوره ششم وجود دارد که این مراکز به‌صورت تخصصی و موضوعی از طریق مشارکت اداره شود.

رحیمی افزود: بهره‌برداری خصوصی و تخصصی در زمینه‌های سبک زندگی اسلامی، خانواده، جوانان، بانوان، افزایش نسل، موضوعات مذهبی، قرآنی و هنری می‌تواند به‌صورت موضوع و تخصص محور توسط یک سمن و موسسه یا گروه‌های جهادی که سابقه فعالیت اجتماعی خوبی در محلات دارند، فرهنگسازی شود.

عضو شورای اسلامی شهر افزود: سراهای محله، خانه‌های فرهنگ، سلامت، هنر وقرائت خانه‌ها می‌توانند در یک قالب قرار گیرند و جهت خدمات دهی فرهنگی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش سطح آموزش‌های شهروندی به‌صورت مشارکت با سمن‌ها و موسسات اداره شوند.