تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : سیاسی
خبرنگار :
کدخبر : 15799
تاریخ : جمعه، 07 مهر 1402 - 23:55
معاون رئیس جمهور: ۳۸۰۰ شغل برای زنان خود سرپرست در کشور ایجاد شده است معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: در راستای حمایت از زنان خود سرپرست تا کنون از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون سه هزار و ۸۰۰ شغل در کشور برای این افراد ایجاد شده است.

سیاست. امید بانوان؛‌ ایرنا نوشت؛ «انسیه خزعلی» روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از فعالیت کارآفرینان زن در شهرک‌های صنعتی واقع در شهرستان چناران، افزود: از جمله برنامه‌های معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، پشتیبانی از زنان کارآفرین است که هم اکنون در راستای ایجاد اشتغال برای زنان خود سرپرست بیش از ۳۰۰ نفر از بانوان کارآفرین در حال همکاری با این معاونت هستند که تا کنون توانسته‌اند این تعداد اشتغال را در کشور ایجاد کنند.

وی ادامه داد: بخش بسیاری از طرح هایی که دولت از سفر اول خود داشته عملیاتی شده که بخشی از این طرح‌ها در حوزه بانوان است که امیدواریم با کارهای انجام شده حوزه بانوان توسعه بیشتری پیدا کند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان این که شاهد پیشرفت خوب زنان در بخش کارآفرینی هستیم گفت: در بازدیدهایی که امروز صبح از شهرک‌های صنعتی و فعالیت بانوان در این شهرک‌ها در شهرستان چناران به عمل آمد نیز شاهد پیشرفت بانوان در این عرصه بودیم که امیدواریم با پشتیبانی بسیار خوبی که دولت انجام می دهد در سفر آینده نیز شاهد توسعه و پیشرفت بیشتری در این حوزه باشیم.

خزعلی افزود: بیشتر به دنبال این هستیم که مشکلات مجوز تسهیلات زنان کارآفرین و مشکلاتی که در ارتباط با توسعه کارشان دارند از طرف معاونت مورد پشتیبانی قرار گیرد به ویژه زنهایی که در بخش شرکت های دانش بنیان مشغول هستند.

کاهش یک درصدی بیکاری زنان

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: بیکاری زنان نسبت به سال گذشته یک درصد کاهش پیدا کرده و رشد اقتصادی زنان نسبت به سال گذشته رشد خوبی داشته است که امیدواریم با برنامه ای که دولت دارد در حوزه زنان با سرعت بیشتری پیش برویم.