تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : البرز
خبرنگار :
کدخبر : 1587
تاریخ : چهارشنبه، 29 خرداد 1398 - 19:58
معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز خبر داد: حضور ۲۷۰ هزار دانش آموز استان در مسابقات فرهنگی هنری معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: ۲۷۰ هزار دانش آموز این استان در مرحله مدرسه‌ای سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ مشارکت کردند.

کرج - امید بانوان؛  به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز فرشته فهمیده اظهار داشت: از این تعداد دانش آموز علاقه‌مند و فعال در رشته‌های مختلف فرهنگی هنری سه هزار نفر پس از ارزیابی داوران به مرحله استانی راه یافتند.

وی با بیان اینکه رقابت استانی دانش آموز البرزی در سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی هنری درکانون شهید فهمیده کرج برگزار شد، خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات فرهنگی هنری نقش موثری در مهارت آموزی، تقویت روحیه مشارکت جویی و تعاون بین دانش آموزان دارد.

فهمیده یادآورشد: این مسابقات با هدف شناسایی و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان در زمینه هنرهای آوایی، نمایشی و فیلم کوتاه، هنرهای دستی و تجسمی، ادبی و پژوهشی، رسانه، فضای مجازی و کتابخوانی اجرایی شد.

وی تصریح کرد: مسابقات فرهنگی هنری در قالب ۷۲ رشته و گرایش در چهار مرحله آموزشگاهی، منطقه ای، استانی و کشوری و با محورهای ادبی و پژوهشی، رسانه و فضای مجازی، هنرهای آوایی، نمایشی و فیلم کوتاه، دستی و تجسمی برگزارشد.

فهمیده اضافه کرد: نفرات اول و دوم این رقابت ها به مسابقات کشوری که شهریورماه امسال برگزار می شود راه پیدا می کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز با اشاره به اینکه مسابقات فرهنگی هنری دوره دوم متوسطه به صورت حضوری دربرخی از رشته ها همانند تئاتر صحنه‌ای و مشاعره برگزار شد، ادامه داد: داوری این مسابقات را یکصد نفر از داوران برجسته فرهنگی هنری استان البرز بر عهده داشتند.

وی عنوان کرد: دانش آموزان راه یافته به مرحله استانی سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی هنری، طبق جدول تنظیم شده به رقابت تخصصی – مهارتی پرداختند و نفرات برتر استانی برای شرکت در مرحله کشوری معرفی شدند.

وی تاکید کرد: سال گذشته ۴۷ دانش آموز البرزی در مسابقات فرهنگی هنری کشوری حائز رتبه برتر کشوری شدند.

انتهای پیام/