تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : البرز
خبرنگار :
کدخبر : 1608
تاریخ : پنجشنبه، 30 خرداد 1398 - 14:26
زارع: توجه به تفریح کودکان بسترساز پرورش شهروندانی مشارکت‌جو است رئیس شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: توجه به تفریح سالم کودکان بسترساز پرورش شهروندانی مشارکت جو و مسئولیت پذیر در آینده است.

کرج - امید بانوان؛ پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، عباس زارع صبح چهارشنبه 29 خردادطی سخنانی در نشست تخصصی تکامل اعصاب نوزادان که در محل سازمان نظام پزشکی البرز برگزار شد، با بیان اینکه کمیسیون محیط زیست و سلامت بازوی مشورتی و نظارتی شورای شهر در حوزه بهداشت و سلامت است، گفت: البته مدیریت شهری به صورت تخصصی و مستقیم نقش چندانی در حوزه درمان ندارد اما در حوزه ارتقای زیرساخت های سلامت اعتبار خوبی مصوب شده که در همین راستا هزینه می شود.

وی افزود: ما از تمام پیشنهاداتی که به بهبود ساختار فیزیکی شهر کمک کند، استقبال می کنیم تا از این گذر عارضه های ناشی از اغتشاشات و زوائد بصری و آلودگی هوا به حداقل برسد. ایجاد زیرساخت های تفریح و تفرج کودکان جزو وظایف ذاتی مدیریت شهری است و اگر شما عزیزان پیشنهادی برای ایجاد شرایط بهتر جهت بازی و تفریح و شادابی و نشاط کودکان دارید، مطرح کنید تا در صورت امکان عملیاتی شود.

زارع ادامه داد: فضاهای عمومی شهر مستعد اجرای طرح هایی جهت آموزش، توسعه و ترویج بهداشت و سلامت هستند که با مشارکت انجمن های زیرمجموعه سازمان نظام پزشکی می توان از آنها برای برگزاری کارگاهها و کلاس های آموزشی استفاده کرد. برگزاری همایش و سمینار تخصصی نیز گزینه خوبی است که امکان اجرایی شدن آن با مشارکت شهرداری کرج وجود دارد.

این مسئول عنوان کرد: چنانچه پروژه خاصی که جنبه های عمومی ارتقای بهداشت و سلامت را در برگیرد و با وظایف مدیریت شهری در یک راستا باشد، ارائه کنید تا پس از امکان سنجی و تخصیص اعتبار عملیاتی شود. کودکان آینده سازان فردای این شهر و جامعه هستند که توجه به نیازهای روحی و عاطفی آنها باید مد نظر قرار گیرد و ایجاد زیرساخت های لازم جهت تفریح و نشاط آنها در رأس این نیازها قرار دارد.


ضرورت بهبود احساس تعلق خاطر شهروندان به شهر کرج

به گفته عضو شورای اسلامی شهر کرج، مشکلات شهر بسیار است و این چالش ها مربوط به حوزه های مختلف است و تا رسیدن به شرایط ایده آل و خوب فاصله بسیار زیادی داریم. می توان جامعه کرج را توسعه یافته تر و مسئولیت پذیرتر کرد و در نهایت احساس تعلق خاطر شهروندان به شهر را ارتقاء و بهبود بخشید.

زارع در پایان بیان داشت: بخش قابل توجهی از بافت شهر را شهروندانی فرهیخته و تحصیلکرده تشکیل می دهند اما متاسفانه به جهت اشتغال آنها در تهران، خدمات و استعدادها و دانش خود را در پایتخت ارائه می کنند که با انجام مذاکراتی می توان این مطالبات را مطرح کرد و از دانش و علم آنها برای توسعه یافتگی بیشتر شهر بهره جست.

 

انتهای پیام/