تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : البرز
خبرنگار :
کدخبر : 1637
تاریخ : سه‌شنبه، 04 تیر 1398 - 17:27
معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه شهرستان کرج اعلام کرد: ساماندهی مناطق حاشیه‌نشین چتری برای پیشگیری از اعتیاد معاون استاندارالبرز و فرماندار ویژه شهرستان کرج با تأکید بر ضرورت ساماندهی مناطق حاشیه نشین کلانشهر کرج به عنوان اصلی‌ترین کانون شیوع اعتیاد گفت: یکی از مصوبات شورای اجتماعی کشور به موضوع ساماندهی مناطق حاشیه‌نشین این کلانشهر اختصاص داشته است و با اجرای کامل این سیاست در جهت آگاهی‌بخشی و آموزش‌های تخصصی ویژه ساکنان این مناطق، می‌توان طرح واکسیناسیون و پیشگیری از سقوط به ورطه اعتیاد را در این شهرستان به اجرا رساند.

کرج - امید بانوان؛ به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کرج، «غفورقاسم پور » با اشاره به اینکه یکم تا هفتم تیرماه بعنوان «هفته مبارزه با مواد مخدر»، نامگذاری شده است، اظهار داشت: برای مبارزه با مواد مخدر باید عینی و ملموس برای ساماندهی کانون های شیوع مواد مخدر برنامه ریزی کرد.

وی با اشاره به وجود 12 سکونتگاه غیر رسمی در استان البرز که بخشی از آن در کلانشهر کرج واقع شده اند، افزود: باید برای این مناطق با رویکرد پیشگیرانه سیاست گذاری و فرهنگسازی کرد و تا زمانی که با آگاهی بخشی ساکنان و به ویژه نوجوانان و جوانان این مناطق در معرض آسیب، نسبت به آثار سوء مواد مخدر آگاه نشوند، واکسیناسیون ها و طرح های پیشگیری نیز پاسخگوی این درد مهلک نخواهد بود.

معاون استاندارالبرز تصریح کرد: طرح ساماندهی مناطق حاشیه نشین کرج را که از مصوبات شورای اجتماعی کشور و از تاکیدات استاندا البرز است، در دستور کار قرار خواهیم داد تا به دور از هر گونه شعار زدگی در این زمینه به صورت عملیاتی و میدانی برای بهبود زخم کهنه این مناطق راه علاج باز کنیم.

وی افزود: برنامه ریزی برای توانمندسازی و بهبود شرایط اشتغال ساکنان و برگزاری کارگاه های آموزشی در این مناطق نیز تاثیر به‌سزایی در کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه معضل اعتیاد خواهد بود.

معاون استاندار البرز همچنین برگزاری برنامه های متعدد آموزشی ویژه دانش آموزان در مدارس را نیز از جمله راهکارهای مهم در جهت آگاه سازی نسل آینده و جوانان فردای جامعه عنوان کرد.

قاسم پور در ادامه با اشاره بر ضرورت تسریع در تکمیل اردوگاه ماده 16 در شهرستان کرج تصریح کرد: به دنبال احیا فوری کمپ ماده 16 در شهرستان هستیم و به زودی با توجه به تأکیدات ویژه مدیریت عالی استان آن را راه اندازی خواهیم کرد.

انتهای پیام/