تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : فردیس
خبرنگار :
کدخبر : 16497
تاریخ : سه‌شنبه، 07 آذر 1402 - 15:28
مقابله با تغییر کاربری به ارزش 5850 میلیارد تومان در فردیس دادستان عمومی و انقلاب فردیس با اعلام آزادسازی انجام شده به وسعت 73 در مشکین‌دشت و روستای فرخ‌آباد این حوزه قضایی، ارزش این اراضی را نزدیک به 5850 میلیارد تومان بیان کرد.

فردیس. امید بانوان؛ «حسین ناصرخاکی» در تشریح یک عملیات مقابله با تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی در این حوزه قضایی که منجر به آزادسازی 73 هکتار شد گفت: با اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ اراضی زراعی و باغ‌ها در حریم «شهر مشکین دشت» و «روستای فرخ آبادزیبادشت» که با درخواست جهاد کشاورزی انجام شد از تغییر کاربری در دست اقدام جلوگیری به عمل آمد.

وی با بیان اینکه این اقدام با همراهی نماینده دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان فردیس، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان، عوامل کلانتری ۱۵ و عوامل شهرداری مشکین دشت انجام شده تصریح کرد: در زمینه مقابله با تغییر کاربری‌های غیرمجاز، همدلی بسیار نزدیکی بین همه دستگاه‌ها در فردیس وجود دارد و با ظرفیت ایجاد شده قرارگاه صیانت از بیت المال و مقابله با تغییر کاربری دادگستری کل استان البرز، این اقدامات انسجام و قوام پیدا کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب فردیس میزان آزادسازی انجام شده 73 هکتار و به ارزش 5850 میلیارد تومان بیان کرد و افزود: تعداد قطعات اعمال قانون شده ۴۲ مورد بود که شامل دیوارکشی غیرمجاز به تعداد ۵۴ مورد و به مساحت تقریبی ۱۱۲۰ هزار متر مربع، بنای غیر مجاز ۴ مورد، محوطه سازی ۳۸ مورد، دپوی مصالح ۱۸ مورد، آلاچیق ۹ مورد و استخر ۸ مورد بوده است.