تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : کرج
خبرنگار :
کدخبر : 16559
تاریخ : پنجشنبه، 16 آذر 1402 - 21:25
جدیت سازمان در اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ افزایش خانه های بازیافت در سطح شهر سازمان مدیریت پسماند در سال جاری با هدف تسهیل جمع‌آوری پسماندهای خشک، تعداد خانه‌های بازیافت سطح شهر را افزایش می‌دهد.

کرج. امید بانوان؛ «محمد رضا خسروی»  با اشاره به اهمیت توجه به تفکیک پسماند و تأثیرگذاری آن در حفظ محیط زیست گفت: طرح‌های آموزشی و خدماتی جهت ترویج فرهنگ بازیافت و جلب مشارکت شهروندان در تفکیک پسماند و حفظ محیط زیست در سطح محلات در حال اجرا است.

وی از افزایش 3 خانه بازیافت  در محلات سطح شهر خبر داد و گفت: بر اساس رویکرد محله محوری و با هدف توسعه محلات و  ضرورت تسهیل در دسترسی شهروندان به مراکز جمع آوری پسماند، استقرار3خانه بازیافت در برنامه‌های سال جاری پیش‌بینی شده است.

 خسروی افزود: تلاش داریم تا پایان سال آینده تعداد خانه‌های بازیافت در این کلانشهر را به 30عدد افزایش دهیم و به شهروندان خدمات ارائه نمایند.

 رئیس سازمان مدیریت پسماند با اشاره به اینکه عدم تفکیک زباله از مبدأ توسط شهروندان می‌تواند به ترویج زباله‌گردی کمک کند، گفت: برگشت بسیاری از اقلام جداسازی شده توسط زباله‌گردها به زندگی مردم باعث نگرانی است و خواستار مشارکت و تعامل بیشتر شهروندان هستیم.

 این مسول بازیافت را مهم‌ترین مفهوم در مدیریت پسماند دانست و افزود: منشأ مواد بازیافتی یا به عبارتی بازیافتنی‌ها، بیشتر منازل مسکونی و صنایع هستند و برای آسان‌تر کردن امر بازیافت به‌طور معمول دو نوع جداسازی مواد صورت می‌گیرد که «تفکیک در مبدأ» و «تفکیک در مقصد» که نصب خانه  های بازیافت از موارد تفکیک در مبدأ است و با هزینه کم‌تر در جهت استفاده مجدد از مواد و انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد.