تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : البرز
خبرنگار :
کدخبر : 1657
تاریخ : چهارشنبه، 05 تیر 1398 - 17:07
رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و بافت های فرسوده شورای اسلامی شهر کرج: پروژه مترو در شرایط بحران مالی به سر می‌برد رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و بافت های فرسوده شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: پروژه مترو در شرایط بحران مالی به سر می برد و از سرگیری جلسات کمیته تامین منابع مالی ضروری است.

کرج - امید بانوان؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، احد رسولی در جلسه کارگروه اجرایی پروژه مترو با بیان اینکه تداوم عدم پرداخت حقوق کارگران می تواند به ادامه پروژه لطمات جدی وارد سازد، گفت: در هر حال کارگرانی که در اعماق زمین و در سخت ترین شرایط برای لقمه ای نان حلال تلاش می کنند، مستحق تکریم هستند و تأخیر 6 ماهه در پرداخت دستمزد آنها می تواند لطمات جدی به معیشت و امور خانوادگی ایشان و همچنین سرنوشت پروژه وارد سازد.

وی با تاکید بر اینکه بستر انتشار اوراق مشارکت برای تزریق مالی به پروژه باید سریع تر فراهم شود، اذعان داشت: کرج به نسبت سایر کلانشهرهای کشور همچون تهران و مشهد سهم بسیار کمتری از اوراق مشارکت داشته که همین موضوع منجر به کُندی پیشرفت فیزیکی پروژه شده و متاسفانه هرچه زمان بیشتری سپری می شود، هزینه ها نیز به همان میزان افزایش می‌یابد و امیدواریم که در سایه اراده کنونی بتوانیم بخشی از پروژه را در ریل بهره برداری قرار دهیم.

رسولی ادامه داد: برخی همکاران ابهامات و انتقاداتی به وضعیت کنونی پروژه دارند که البته برخی از آنها وارد و به حق است و انتظار می رود که مشاور طرح با حضور در یکی از جلسات رسمی شورای شهر به صورت مستند و با اعداد و ارقام پیشرفت واقعی پروژه در زمان دوره پنجم مدیریت شهری را برای همکاران محترم بازگو کند و پس از جلب اعتماد آنها به سمت تامین نیازهای واقعی پروژه حرکت کنیم که در حال حاضر اعتماد کامل وجود ندارد.

این مسئول همچنین خواستار مشارکت بخش خصوصی در احداث گالری های تجاری ایستگاه های مصوب مترو شد و اضافه کرد: در بحث جانمایی اراضی دپوی پروژه نیز باید بازنگری لازم صورت پذیرد تا چنانچه اراضی دولتی در محدوده مطالعاتی وجود دارد، بتوانیم آن را با کمترین هزینه و بروکراسی اداری تملک کرده و یکی از مهمترین بخش های کار را به ثمر بنشانیم. تا جایی که امکان دارد باید از هزینه تراشی جلوگیری شود.

عضو شورای اسلامی شهر کرج در پایان خواستار برگزاری مستمر جلسات کمیته تامین منابع مالی شد و اذعان داشت: شرایط مالی پروژه بحرانی است، از طرفی حقوق کارگران پرداخت نشده و صورت وضعیت های ارائه شده از سوی پیمانکار نیز بلاتکلیف مانده است و متاسفانه عده ای در شهر به مترو اعتقادی ندارند. در این شرایط باید از توان بخش خصوصی، ظرفیت اوراق مشارکت و بهره مندی از حمایت های دولتی بهره جست تا بتوانیم در آینده ای نزدیک فاز یک خط دو را برای مسافرگیری آماده بهره برداری کنیم.

انتهای پیام/