تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : فرهنگی و هنری
خبرنگار :
کدخبر : 1689
تاریخ : یکشنبه، 09 تیر 1398 - 12:36
آغاز طرح تابستانه کتاب از ۲۵ تیر طرح تابستانه کتاب از ۲۵ تیر تا ۳ مرداد در کتابفروشی‌های سراسر کشور آغاز می‌شود.

کرج - امید بانوان؛  جام جم آنلاین نوشت؛ مدیر عامل خانه کتاب ایران با اعلام این خبر گفت: این طرح در استان تهران از ۲۷ تیر و در سایر استان‌ها از ۲۵ تیر شروع می‌شود.

نیکنام حسینی پور گفت: با توجه به این که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر این جمله که «تهران، همه ایران نیست» تأکید می‌کند، ما هم اولویت مان را بر استان‌ها گذاشته ایم و به همین دلیل برنامه هایمان را سه روز زودتر شروع می‌کنیم.

وی افزود: نکته بعدی، توجه به کتابفروشی‌های محلی است، ما در این دوره سعی کرده ایم به نقاط محروم و کمتر برخوردار بیشتر توجه کنیم و یارانه بیشتری به آن‌ها اختصاص دهیم.

حسینی پور گفت: امسال در مناطق سیل زده و سه استان درگیر از جمله استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان توجه ویژه‌ای به کتابفروشی‌ها خواهیم داشت.

وی افزود: ما در این مناطق، طرح‌های فصلی محدود را برگزار می‌کنیم و در ایام مهر، با مشارکت نهاد‌ها و سازمان‌ها تخفیف‌های ویژه‌ای برای کتاب دوستان قائل می‌شویم.

مدیر عامل خانه کتاب در خصوص توجه به تألیف گفت: با توجه به این که ما در برخی حوزه‌ها دچار ضعف محتوا شده ایم، سعی می‌کنیم از تألیف حمایت کنیم و به اهل قلم بها دهیم. بر همین اساس، به کتاب‌های ترجمه‌ای ۱۵ درصد تخفیف و به کتاب‌های تألیفی ۲۵ درصد تخفیف خواهیم داد.

وی افزود: سقف خرید را هم در این دوره افزایش داده ایم به طوری که پیش از این، هر ایرانی می‌توانست تا ۱۰۰ هزار تومان کتاب بخرد، ولی در این دوره پیشنهاد داده ایم سقف خرید را به ۱۲۰ هزار تومان افزایش دهیم تا شهروندان مشارکت بیشتری داشته باشند.

تخفیف‌ های فصلی کتاب از دو سال پیش آغاز شد.در این طرح، کتابفروشان در هر فصل با دریافت کد ملی به خریداران خود تخفیف می‌دهند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبلغ مابه التفاوت را می‌پردازد.

طرح‌های عیدانه، تابستانه، پاییزه و زمستانه کتاب بعد از حذف بن‌های اهدایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در راستای حمایت از مصرف کنندگان به خریداران اعطا می‌شود.

انتهای پیام/