تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : البرز
خبرنگار :
کدخبر : 1692
تاریخ : یکشنبه، 09 تیر 1398 - 15:14
سینما هجرت به عنوان بافت تاریخی گردشگری حفظ شود رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر کرج گفت که سینما هجرت و ساختمان های اطراف باید به عنوان بافت تاریخی، گردشگری حفظ شوند و تخریب آن به منظور تعریض خیابان تهران و روان سازی ترافیک به صلاح نیست. 
کرج - امید بانوان؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، مهدی حاجی قاسمی صبح امروز (یکشنبه 9 تیر) طی نطق پیش از دستور در ابتدای صد و پنجاه و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به انتشار خبری مبنی بر تملک و تخریب سینما هجرت در آینده ای نزدیک گفت: سینما هجرت یکی از نمادهای خاطره انگیز و نوستالژیک شهر است و همراه با ساختمان های اطراف می تواند به یک بافت تاریخی گردشگری تبدیل شود که در آینده نیز بخشی از هویت و گذشته کرج را برای شهروندان بازگو نماید.
 
وی افزود: گرچه تملک خیابان تهران در طرح تفصیلی گنجانده شده اما جزو اولویت ها نیست و با تخریب سینما هجرت نیز مشکل خاصی حل نمی شود و چنانچه شهرداری تصمیم جدی برای آن مجموعه نگرفته، به همان صورت حفظ و حتی بازسازی و مرمت نیز شود تا به عنوان یکی فضاهای خاطره انگیز شهر برای آیندگان حفظ گردد.
 

اکثر موضوعات مطروحه در کمیسیون معاملات شرکت کننده‌ای ندارد

حاجی قاسمی در ادامه تصریح کرد: موضوع دیگری که باید به آن اشاره کرد، جلسات کمیسیون معاملات است که بیش از 70 درصد موضوعات مطروحه در آن شرکت کننده ای ندارد و تجدید می شوند. ظاهراً شهرداری به صرف انتشار آگهی مناقصات در رسانه ها قادر به حل مشکل نیست و امیدواریم با بررسی بیشتر موضوع به شرایطی برسیم که قراردادها منعقد شده و کارهای عمرانی در سطح شهر کلنگ زنی و آغاز شوند. اعضای شورا و کمیسیون عمران از این بابت دغدغه مند هستند و انتظار داریم تا اقدام عاجلی برای آن صورت پذیرد.
 
رئیس کمیسیون عمران شورای پنجم کرج در بخش پایانی سخنانش با تشکر از اقدامات چند هفته اخیر شهرداری این کلانشهر جهت بازگشایی معبری در شاهین ویلا، خواستار تداوم پیگیری ها به منظور تملک املاک باقی مانده در خیابان نهم این منطقه شد تا یکی از مطالبات دیرین ساکنین منطقه محقق گردد.   
 
انتهای پیام/