تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : اجتماعی
خبرنگار :
کدخبر : 1723
تاریخ : سه‌شنبه، 11 تیر 1398 - 12:59
مدیرکل امور زنان وزارت آموزش و پرورش: ۷ میلیون دانش‌آموز دختر مشغول به تحصیل هستند مدیرکل امور زنان وزارت آموزش و پرورش گفت: هفت میلیون دانش آموز در کشور را دختران و نیمی از معلمان را بانوان تشکیل می دهند.

کرج - امید بانوان؛ مهر نوشت؛ فرحناز مینایی پور عصر دوشنبه در نشست تخصصی با محوریت طرح ملی حامی با اشاره به سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش با بیان اینکه همه سازمان‌ها و دستگاه‌ها باید برای اجرایی شدن این سند همکاری کنند افزود: تحول از طریق آموزش و پرورش در تربیت نسل آینده جامعه ایجاد شود و مدرسه محوری باید اساس کار قرار گیرد.

وی با عنوان اینکه معلم نفر اصلی سند اجرای تحول است و باید به این قشر به عنوان قشر تحول آفرین نگریسته شود گفت: در اجرای سند تحول بنیادین همه دستگاه‌ها مسئول هستند و باید برای اجرایی شدن آن تلاش کنند.

مینایی پور با بیان اینکه ۱۴ میلیون دانش آموز در کشور تحصیل می‌کنند گفت: این درحالی که در کشور دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر کارمند وجود دارد که ۴۲ درصد آنان را بانوان تشکیل می‌دهند و از این تعداد بانوان ۵۰۰ هزار نفر در آموزش و پرورش شاغل هستند.

وی با اشاره به اینکه ۶۰ درصد پرسنل آموزش و پرورش را بانوان تشکیل می‌دهند تصریح کرد: تربیت نسل آینده کشور برعهده زنان معلم است.

مدیرکل امور زنان وزارت آموزش و پرورش با اظهار اینکه هفت میلیون دانش آموز در کشور دختر هستند بیان کرد: اگر به تربیت آنان توجه شود در واقع به کل تربیت جامعه توجه شده است و می‌توان از این طریق جامعه را اصلاح کرد.

مینایی پور، تربیت دختران و آموزش‌های خاص به دختران را از مهمترین برنامه‌های دفتر امور بانوان وزارت آموزش و پرورش دانست و گفت: باید نیمی از مدیریت‌ها را به بانوان واگذار کرد و نباید این فرصت مدیریتی را از زنان گرفت.

مدیرکل امور زنان وزارت آموزش و پرورش خواستار بهره گیری بیشتر از زنان در امور مدیریتی در ساختار آموزش و پرورش شد و گفت: برقراری عدالت جنسیتی در همه زمینه‌ها و کاهش محرومیت بین دختران است.

وی با اظهار اینکه افزایش مشارکت اجتماعی دختران، پوشش تحصیلی دختران، افزایش فعالیت‌های اجتماعی از جمله اهداف و برنامه‌های دفتر امور بانوان وزارت آموزش و پرورش به شمار می ورد

انتهای پیام/