تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : البرز
خبرنگار :
کدخبر : 1745
تاریخ : یکشنبه، 16 تیر 1398 - 12:29
پنج هزار هنرمند البرزی در صنایع دستی فعالیت می‌کنند مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز گفت: بیش از پنج هزار هنرمند در رشته های صنایع دستی این استان فعالیت می کنند.

کرج - امید بانوان؛ ایرنا نوشت؛ حجت الاسلام فخرالدین صابری شامگاه شنبه در آئین گشایش جشنواره اقوام ایران زمین در پارک تندرستی فردیس، افزود: این هنرمندان در ۷۰ رشته صنایع دستی و در ۲۷۰ کارگاه مستقل و خانگی فعال هستند.

وی اظهار داشت: این استان ظرفیت های متعددی برای برگزاری جشنواره های فرهنگی اقوام ایران زمین دارد و استان البرز با بیش از سه میلیون نفر جمعیت ایران کوچک نامیده شده است.

صابری با بیان اینکه توجه به فرهنگ کشور تحکیم روابط اجتماعی را به دنبال دارد، گفت: برگزاری جشنواره های اقوام موجب تقویت و حدت و تحکیم ارتباط بین مردم و اقوام مختلف ایرانی می شود.

وی افزود: سازمان میراث فرهنگی موظف است از هنرمندان صنایع دستی در قالب آموزش و توانمند سازی حمایت کند و در این زمینه تامین مربی، ارائه تسهیلات، ارائه کارت شناسایی و کمک به ایجاد بازارچه صنایع دستی را در دستور کار قرار داده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز با بیان اینکه معتقدیم کالاهای صنایع دستی صددرصد تولیدات داخل است، گفت: با وجود تحریم ها برای تامین مواد اولیه نیازی به واردات در این بخش لوازم نداریم.

وی توجه به مدرک گرایی را مانع استفاده از افراد توانمند در جامعه دانست و بیان داشت: باید برای استقلال افراد هنرمند و تهیه فرصت های شغلی در عرصه صنایع دستی بیشتر تلاش کنیم.

در جشنواره اقوام ایران زمین نمایشگاهی با ۹۰ غرفه شامل صنایع دستی، غذاهای سنتی و محلی، سوغات و هدایای استان های مختلف در دید عموم قرار گرفته است.

این جشنواره به مدت ۱۰ روز در پارک تندرستی فردیس دایر است.

انتهای پیام/