تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : البرز
خبرنگار :
کدخبر : 1747
تاریخ : یکشنبه، 16 تیر 1398 - 12:36
۲۴۵ مرکز مشاوره خانواده آموزش و پرورش در کشور فعالیت دارند مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: ۲۴۵ مرکز مشاوره خانواده وابسته به این وزارتخانه برای خدماتدهی به جامعه هدف در کشور فعالیت دارند.

کرج - امید بانوان؛ ایرنا نوشت؛ نورعلی عباسپور اظهارداشت: از این تعداد ۶۰ مرکز آنها طی ۲ گذشته در سراسر کشور راه اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه مراکز مشاوره خانواده در آموزش و پرورش به صورت خودگردان اداره می‌شوند، یادآورشد: برای پوشش بیشتر خدمات مشاوره‌ای نیاز به فعال کردن مراکز مشاوره در برخی از مناطق کشور داریم.

مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش بیان داشت: در سال تحصیلی ۹۸- ۹۷ اتاق فکر ویژه اولیا با هدف تکریم خانواده‌ها نیز در ۱۰ درصد مدارس کشور تشکیل شد.

عباسپور با بیان اینکه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به مشارکت خانواده‌ها در مدارس تاکید شده است، یادآورشد: خانواده در نظام تعلیم و تربیت نقش کلیدی دارد.

وی تصریح کرد: لازم است در آموزش و پرورش شرایطی فراهم شود که خانواده‌ها در تمام سطوح تصمیم‌گیری، سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، اجرا و نظارت در مدارس ایفای نقش کنند.

مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: مشارکت خانواده در مدرسه جز اولویت‌های اصلی آموزش و پرورش است لذا باید شرایط اجرایی شدن مفاد سند تحول را در این زمینه فراهم کرد.

وی با بیان اینکه انجمن اولیا و مربیان سابقه ۷۰ ساله در کشور دارد، افزود: ارتباط تنگاتنگ خانواده، مدرسه و انجمن اولیاءو مربیان سه رکن مهم، شکوفایی استعدادها و تربیت متوازن در آموزش و پرورش است.

عباسپور آموزش خانواده را یکی دیگر از محورهای اصلی کار انجمن اولیا و مربیان دانست و بیان داشت: آموزش خانواده‌ها به این معنی است که باید خانواده‌ها، صلاحیت تربیتی را کسب کنند و در فضای تربیتی توانمند شوند.

وی یادآورشد: برای توانمند سازی خانواده‌ها در مباحث تربیتی اقدام به جذب یک هزار مدرس دوره‌های آموزش خانواده کرده‌ایم.

مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: ۹۷ درصد مدارس کشور دارای انجمن اولیا و مربیان هستند.

انتهای پیام/