تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : البرز
خبرنگار :
کدخبر : 1796
تاریخ : شنبه، 22 تیر 1398 - 17:42
رشد ۷۰ درصدی صادرات البرز تلاش ها و فعالیت های مسئولان و بخش خصوصی استان البرز موجب شد تا این استان در سه ماهه نخست امسال رشد ۷۰ درصدی صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته باشد.

کرج - امید بانوان؛ ایرنا نوشت؛ استان البرز دارای سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی و حدود ۶۸ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی است که عمده محصولات صنعتی و کشاورزی استان صادرات می شود.

بر همین اساس استاندار البرز با تاکید بر اینکه در البرز برای حل مشکلات تولید به گفتمانی مشترک دست یافته‌ایم، گفت: این استان از رشد ۷۰ درصدی صادرات در سه ماهه نخست سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال داشته که این امر نوید رونق و پویایی تولید و تجارت استان را می‌دهد.

عزیزاله شهبازی در شصت و ششمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان که روز شنبه در محل اتاق بازرگانی استان برگزار شد، با قدردانی از همراهی نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی در مسیر گره گشایی از مشکلات صنعت و تولید استان، افزود: این استان به دلیل هم افزایی و اتحاد مجموعه مسئولان با وجود شرایط حاکم اقتصادی و استقرار بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی بزرگ و کوچک با کمترین تنش در حوزه کارگری و کارفرمایی مواجه بوده است.

وی ادامه داد: اکنون کشور در جنگ تمام عیار اقتصادی قرار دارد و استکبار جهانی درصدد به زانو درآوردن ایران از طریق فشارهای اقتصادی است ولی مردم همانند دوران دفاع مقدس با قدرت ایستاده و پشیبان سیاست های نظام هستند.

شهبازی گفت: در هزاره سوم دولت ها به سمت کوچک سازی و چابک سازی سیستم حرکت می کنند و متقابل آن نیز بستر حضور موثر و فعال تر بخش خصوصی را فراهم می کنند.

وی افزود: مردم جلودار هستند و جناح بندی سیاسی دیگر معنا ندارد بلکه تمامی مردم و مسئولان متحد و منسجم برای نیل به اهداف رشد و توسعه همه جانبه کشور، رونق تولید و اقتصاد در کنار یکدیگر هستند.

استاندار البرز با اشاره به جانمایی و تعیین تکلیف مکان برپایی نمایشگاه دائمی استان گفت: در این راستا اقدام بزرگی پس از مدت ها بلاتکلیفی صورت گرفت و در مقابل نیز از بخش خصوصی بعنوان متولی ایجاد این امکان انتظار می رود که طبق زمان مقرر نسبت به تحویل نمایشگاه دائمی البرز اقدام کند.

شهبازی افزود: طی ابلاغی یکی از مدیران توانمند استان جهت همراهی و مساعدت در امر پیشبرد پروژه نمایشگاه دائمی البرز مامور می شود.

وی با تاکید بر ضرورت پیگیری اجرای ماده ۱۱۰ قانون مالیاتی در البرز عنوان کرد: بر این اساس باید واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در استان نسبت به انتقال پرونده های مالیاتی خود به البرز اقدام کنند.

استاندار البرز گفت: از اداره کل امور مالیاتی استان نیز انتظار می رود همسو با سایر مدیران در شرایط کنونی جنگ اقتصادی، لباس رزم بر تن کند و امر اجرای ماده ۱۱۰ قانون مالیاتی را به جد مورد پیگیری قرار دهد.

وی افزود: در خصوص تخصیص آب و پساب به امر تولید در البرز رایزنی های لازم از طریق وزارتخانه های متبوع صورت گرفته از این رو انتظار می رود مدیرعامل آب منطقه ای برای تسریع در اجرای این امر مهم اقدامات و پیگیری های لازم را در اسرع وقت انجام دهد.

شهبازی با بیان اینکه پست موبایل برای تامین برق واحدهای صنعتی در البرز ایجاد می شود، خاطرنشان کرد: شاه کلید رونق تولید ایجاد امکانات زیرساختی مهمی همچون آب و برق است بنابراین با اشراف کامل بر این امر پیگیری های ملی محقق شده و مدیران مربوطه باید پیگیر اجرا آن باشند.

وی گفت: از معاون اقتصادی استانداری انتظار می رود که با تشکیل تیمی متخصص از مدیران مربوطه به احصا و جمع بندی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی در حوزه قطعه سازی، مواد غذایی و دارویی بپردازند تا مشکلات استانی در سریع ترین زمان ممکن چاره جویی و حل شود و موانع ملی نیز به مراجع مربوطه اعلام شود.

استاندار البرز افزود: اکنون نگاه ملی به البرز معطوف شده و این امر را می توان از سفر بیش از ۷۰ مسئول ملی به البرز که عامل توفیقات راهگشایی شده، دریافت.

وی ادامه داد: ساماندهی لکه‌های صنعتی البرز نیز به جد در دستور کار قرار گرفته و اکنون پس از ساماندهی لکه صنعتی ماهدشت و درصدد تبدیل لکه صنعتی زیبادشت به ناحیه صنعتی برای بهره مندی صنایع آن از تسهیلات رونق و توسعه در جهت اشتغالزایی و رونق تولید با سرعت اقدام می‌کنیم.

انتهای پیام/