تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : ورزشی
خبرنگار :
کدخبر : 1854
تاریخ : یکشنبه، 30 تیر 1398 - 14:14
اولادقباد مطرح کرد: المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر؛ فرصتی برای استعدادیابی رئیس فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه ورزش زنان جایگاه ویژه‌ای در مجامع بین‌المللی پیدا کرده، المپیادهای ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر را فرصتی برای استعدادیابی در ورزش زنان دانست.

کرج - امید بانوان؛ خانه ملت نوشت؛ فریده اولاد قبا با اشاره به برگزاری چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های سراسر کشور در دانشگاه الزهرا گفت: برگزاری المپیادهای فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور موجب پرورش و تربیت نسل جوانی سالم و توانمند و همراه با شور و شادی و نشاط خواهد شد و پیشرفت ایران اسلامی را رقم خواهد زد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: تمرکز برنامه‌ریزی‌ها در ورزش دانشگاهی، توجه بیش از پیش به ورزش همگانی و هدایت بهترین استعدادها به ورزش قهرمانی، گام مهمی است تا هم بسترهای سلامت جسمانی، روحی و روانی این قشر فرهیخته را فراهم کند و هم باعث افتخارآفرینی و غرور ملی در سطوح مختلف دانشگاهی، ملی و بین المللی می‎‌شود.

اولادقباد ادامه داد: با ترغیب و تشویق دانشجویان، علاوه بر کمک به سلامت نسل، به عنوان افراد تاثیرگذار در سلامت نسل آینده نیز می‌توانند اثرگذار باشند؛ ضمن آنکه ارتقای سلامت جسمی و روحی جامعه دانشگاهی و ایجاد شادی و نشاط و شادابی در سایه ورزش محقق می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد که با برگزاری چنین المپیادهایی یک گام مثبت در جهت تشویق و ترغیب دانشجویان برای رو آوردن به سوی ورزش برداشته شود و زمینه‌ای باشد برای ترویج و تداوم ورزش در بین دانشجویان و این المپیادها هر ساله با استقبال بیشتری نسبت به سال گذشته برگزار شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تشکر از دست‌اندرکاران این امر به ویژه در وزارت علوم، وزارت ورزش و دانشگاه الزهرا و استانداری، گفت: امیدوارم حضور دانشجویان دختر از سراسر کشور هر سال نسبت به سال گذشته بیشتر باشد زیرا المپیاد ورزشی از جنس شور و هیجان و مسئولیت‌پذیری مشتاقان رویداد ملی است و این امر نیازمند همت و پشتکارعلاقه‌مندان و ورزش‌دوستان است.

وی تاکید کرد: امروز ورزش زنان جایگاه ویژه‌ای در مجامع بین المللی پیدا کرده و برگزاری المپیادهای ورزش‌های همگانی از جمله پدیده‌های مهم ورزشی محسوب می‌شود که نقش بسزایی در روحیه و نشاط و گردهمایی دانشجویان دارد.

اولادقباد افزود: برگزاری المپیاد ورزشی دانشگاه‌های کشور با کمترین امکانات نشان‌دهنده مشارکت بالای دانشجویان در عرصه ورزشی است و نویدی است برای آینده ورزش کشور.

وی گفت: این المپیاد ها می‌تواند یکی از روش‌های استعدادیابی ورزشی باشد و باید مورد توجه نهادهای ورزشی و کشف استعدادها برای میادین قهرمانی قرار گیرد.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی توضیح داد: مجلس شورای اسلامی و فراکسیون زنان با تصویب حکمی در برنامه ششم توسعه مبنی بر سهم بیست و هفت دهم درصد از مالیات بر ارزش افزوده، گام مهمی برای توسعه ورزش‌های همگانی برداشتند.

انتهای پیام/