تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : فرهنگی و هنری
خبرنگار :
کدخبر : 1889
تاریخ : شنبه، 05 مرداد 1398 - 12:09
توزیع ۳ هزار تُن کاغذ بین روزنامه‌ها آغاز شد  معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مراحل اولیه واردات کاغذ با توزیع ۳ هزارتنی کاغذ انجام شده و واردکنندگان مشخص و نیاز روزنامه‌ها برای توزیع، پیش بینی شده است. در هفته آتی، توزیع هزار تن آغاز می‌شود و باقی هم به زودی وارد و توزیع خواهد شد.

کرج - امید بانوان؛ ایرنا نوشت؛ محمد خدادی افزود: پیش فاکتور (پروفرم) ۱۷هزار تن کاغذ مطبوعات مورد تایید قرار گرفته و بخش اعظم تخصیص ارز آن انجام شده است و پیش بینی می‌کنیم توزیع این کاغذها نیز برای شهریور، مهر و آبان باشد چراکه بر اساس وعده‌ای که بانک مرکزی داده است، به مرور کاغذ در تناژهای مختلف تامین ارز می‌شود.

وی اظهار داشت: درخصوص نظام توزیع این کاغذها، تیراژ اعلامی و تیراژی که چاپخانه به ما اعلام می‌کند، شاخص توزیع است و با وجود ۱۵۰۰ نشریه که در کشور درحال چاپ است، اولویت توزیع، با روزنامه‌های کثیر الانتشار است.

خدادی اضافه کرد: در تخصیص و توزیع، اصل بر شفافیت است. کاغذهای وارداتی و توزیعی در سایت معاونت مطبوعاتی قرار می‌گیرد و عدالت توزیعی برقرار می‌شود البته نیاز به بازنگری در شمارگان (تیراژ) رسانه‌ها و به روز سازی آن‌ها وجود دارد که در مسیر انجام است.

معاونت مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: همچنین کاغذهایی که با ارز نیمایی وارد می‌شود به وفور است و مطبوعات زیادی هم از کاغذهای نیمایی استفاده می‌کنند که امروز از قیمت ۱۸هزار تومان به قیمت تثبیتی ۱۱تا ۱۲هزار تومان رسیده است. با همکاری روزنامه‌نگاران امیدوارم در هفته‌های آینده موضوع تامین و توزیع کاغذ ارزان را حل کنیم.

انتهای پیام/