تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : ورزشی
خبرنگار :
کدخبر : 1898
تاریخ : یکشنبه، 06 مرداد 1398 - 11:42
سه ملی پوش دختر اسکیت ایران عازم چین شدند برای نخستین بار در رشته اسکیت برد ایران، سه دختر این رشته ورزشی با دعوت شورای المپیک آسیا به کمپ آموزشی نانجینگ چین اعزام شدند.

کرج - امید بانوان؛ ایرنا نوشت؛ «محدثه باقی» از استان البرز، «آنیتا امیر نیا» و «صنم نبی پور» از استان تهران سه دختر رده جوانان اسکیت برد ایران هستند که در راستای مسابقات المپیک ۲۰۲۰ و نوزدهمین دوره مسابقات آسیایی ۲۰۲۲ نانجینگ چین امروز شنبه عازم شهر نانجینگ شدند.

«بهمن محمد رضایی» رئیس فدراسیون اسکیت با تشکر از «رضا صالحی امیری» رئیس کمیته ملی المپیک در مراسم بدرقه تیم اعزامی ایران، گفت: این اتفاق برای نخستین بار در تاریخ این رشته رخ می دهد که ورزشکاران جوان دختر به کمپ آموزشی خارج از کشور اعزام می شوند.

وی گفت: امیدواریم ورزشکاران اعزامی دوره های آموزشی اسکیت برد را در نهایت توجه و دقت طی کنند و تجربیات خود را به ورزشکاران داخل کشور انتقال دهند تا بتوانیم جایگاه رفیعی در نوزدهمین مسابقات آسیایی ۲۰۲۲ نانجینگ چین کسب کنیم.

همچنین «مریم وفاخواه» نایب رییس امور زنان فدراسیون در این مراسم، گفت: توانمندی دختران ایرانی به همه ثابت شده است. دختران ورزشکار ایران باید بدانند با احترام به لباس تیم ملی و همچنین پرچم مقدس کشور بایستی در رعایت موازین اخلاق اسلامی درآن سوی مرزها کوشا باشند.

وی ادامه داد: لازم است این دختران به عنوان سکانداران آینده این رشته نکات فنی و تکنیک ها را به خوبی فرا بگیرند و آنرا به سایر ورزشکاران انتقال دهند.

انتهای پیام/