تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : بین الملل
خبرنگار :
کدخبر : 1981
تاریخ : دوشنبه، 28 مرداد 1398 - 12:43
پیام دبیرکل آیمو به مناسبت روز جهانی دریانوردی توانمندی بانوان در دریا و برابری جنسیتی در دستور کار کشورها + فیلم دبیرکل سازمان بین‌المللی دریانوردی سال ۲۰۱۹ را سال اقدام برای شکستن تمامی موانع و قدرتمندسازی زنان در جامعه دریایی نام‌گذاری و تاکید کرد: توانمندسازی بانوان تنها یک ایده و مفهوم ساده نیست؛ بلکه یک ضرورت است که به اقدام محکم و مثبت برای مواجهه با موانع عمیق ساختاری، سازمانی و فرهنگی نیاز دارد.

کرج - امید بانوان؛ ایسنا نوشت؛ کیتاک لیم دبیرکل سازمان بین المللی دریانوردی(IMO) در پیامی به مناسبت روز جهانی دریانوردی ۲۰۱۹ اظهار کرد: کشتیرانی همواره یک صنعت کنترل شده توسط مردان بوده است و همین وضعیت درباره بسیاری از شغل‌ها و حرفه‌های وابسته در جامعه دریایی صدق می‌کند، اما این روند در حال تغییر است و دلایل بسیاری برای چرایی این تحول وجود دارد.

کیتاک لیم در این پیام که توسط ماندانا منصوریان نماینده سازمان بنادر در سازمان بین المللی دریانوردی قرائت شد، با بیان اینکه برابری جنسیتی به عنوان یکی از سکوهای کلیدی شناخته شده است که مردم می توانند بر اساس آن، آینده پایداری را بسازند، افزود: این مسئله یکی از ۱۷ هدفی است که از دستور کار توسعه پایدار سازمان ملل حمایت می کند؛ دستور کاری که کشورهای سراسر جهان به اجرای آن متعهد شده‌اند.

وی ادامه داد: جامعه دریایی اگر نتواند توانمند سازی بانوان را در محیط کار به درستی محقق کند، استعدادهای فراوانی را از دست می دهد. گروه های متفاوت جنسیتی میزان بهره بالاتری نسبت به گروه های تشکیل شده از مردان دارند و محیط‌های کاری با جنسیت متفاوت و رضایت‌مندی شغلی، مشارکت و بقای شغل کارکنان را بیشتر و بهتر ترغیب می‌کنند.

دبیر کل آیمو اظهار کرد: تحقیقات نشان می دهد شرکت‌های با درصد بالاتری از زنان در موقعیت های مدیریتی ارشد ، به صورت قابل توجهی نسبت به آنهایی که این موقعیت را ندارند، بهتر عمل می‌کنند.

کیتاک ‌لیم خاطر نشان کرد: آیمو بیش از ۳۰ سال است که کمپین موفقیت آمیزی را برای تقویت و انگیزه بخشی زنان در جامعه دریایی ایجاد کرده است. البته کارهای زیادی باقی مانده و این امر نیازمند این است که جامعه دریایی از جمله کشورهای عضو آیمو و صنایع دریایی گرد هم آیند و بر این باور متعهد شوند که زنان به راستی توانمند شده‌اند.

وی گفت: موضوعات زیادی در این مورد از قبل وجود داشته است و ما نیز امسال مایلیم تا جایی که امکان دارد، روی آنها تمرکز کنیم. بنابراین اجازه دهید، سال ۲۰۱۹ را به سال اقدام برای شکستن تمامی موانع و قدرتمند سازی زنان در جامعه دریایی تبدیل کنیم.

انتهای پیام/