تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : ورزشی
خبرنگار :
کدخبر : 1987
تاریخ : شنبه، 02 شهریور 1398 - 11:25
تیم ملی والیبال زنان ایران مغلوب چین تایپه شد  تیم ملی والیبال زنان ایران در چهارمین دیدار خود برابر چین تایپه، این بازی را به این تیم واگذار کرد.

کرج - امید بانوان؛ ایرنا نوشت؛ ملی پوشان والیبالیست در دیدار با چین تایپه با نتیجه سه بر یک مغلوب این تیم شدند. زنان والیبالیست ست اول را با نتیجه ۲۵-۲۲ بردند اما ست‌های دوم تا چهارم را با نتایج ۲۳-۲۵- ۱۹-۲۵ و۱۲-۲۵ به این تیم واگذار کردند.

این تیم نیز در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ در دوحه قطر سوم شد.

پیش از این تیم ملی والیبال زنان در دیدار با تایلند که قهرمانی قاره کهن را در کارنامه خود دارد، بازی را با نتیجه سه بر صفر به این تیم واگذار کردند.

همچنین ملی‌پوشان در دیدار با کره جنوبی که تاکنون هفت بار نایب قهرمان آسیا شد، سه بر صفر نتیجه را واگذار کردند والیبالیست‌های ایرانی در دیدار با هنگ‌کنگ نیز توانستند با نتیجه سه بر صفر این تیم را شکست دهند.

مائده برهانی، شبنم علیخانی، نگین شیرتری، ندا چملانیان، مهسا کدخدا، مهسا صابری، مونا آشفته، شکوفه صفری، پوران زارع، مونا دریس محمودی، تهمینه درگذنی، فرزانه مرادیان، هاله متقیان و زهرا بخشی بازیکنان تیم ملی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا هستند.

مسابقات والیبال قهرمانی آسیا با حضور ۱۳ تیم در چهار گروه از ۲۶ مرداد تا سوم شهریور به میزبانی کره جنوبی در حال برگزاری است. تیم ملی والیبال زنان ایران در گروه یک مسابقات با تیم میزبان و هنگ کنگ هم‌گروه شد.

والیبالیست‌ها پیش از این قرار بود با سنگاپور بازی کنند اما این تیم از شرکت در مسابقات انصراف داد و کنفدراسیون آسیا گروه‌بندی مسابقات را تغییر داد و هنگ‌کنگ از گروه سوم به گروه اول منتقل شد.

ایران تاکنون ۶ بار در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرده که در سال ۲۰۰۷ دوازدهم، در سال ۲۰۱۷ نهم و در سال‌های ۲۰۰۹، ۲۰۱۱، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ در رده هشتم قرار گرفت.

انتهای پیام/