تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : البرز
خبرنگار :
کدخبر : 1992
تاریخ : سه‌شنبه، 05 شهریور 1398 - 15:22
معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران: هدف از شروط طرح نو آفرین حذف امضاهای طلایی است دومین جلسه تعاملی با استارتاپ‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز در راستای رفع موانع و مشکلات این حوزه، ظهر امروز در محل این اداره کل برگزار شد.

کرج - امید بانوان؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز؛ امیر ناظمی معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: یکی از مسولیت این سازمان حمایت از کسب و کارهای نوپا است و طرح «نوآفرین» با هدف حمایت از این کسب و کارها آغاز به کار کرده است.

ناظمی با اشاره به شروط این طرح گفت: در طرح نوآفرین هر شرکت خصوصی و تعاونی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات که کمتر از سه سال از تاریخ ثبت آن گذشته مورد حمایت قرار می گیرد. البته شرایطی همچون سرمایه حداکثری ۲۵۰ میلیون تومانی و درآمد 45۰ میلیون تومانی نیز در این حمایت دخیل است. وی بیان کرد هدف از شروط این طرح جلوگیری از فساد و حذف امضاهای طلایی است.

جهانگیر شاهمرادی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با بیان اینکه دولت حامی استارتاپ‌ها است گفت: می‌دانیم مشکلات زیادی پیش‌رو کسب و کارهای نوپاست ولی با تمام توان پیگیر رفع این چالشها هستیم که یکی از اینها ارتباط بین صنعت و دانشگاه است که روز به روز شاهد کاهش این شکاف هستیم.

بهزاد اقبال خواه عضو هئیت مدیره شرکت ملی پست با اشاره به اینکه تنوع خدمات پستی بسیار بالاست گفت: این شرکت با وجود نیروی کارآمد و پهنه خدمت رسانی گسترده در دورترین نقاط کشور آماده یاری رسانی به کسب و کارهای نوپا در حوزه‌های مالی، لجستیک و... است.

سودابه رادفرد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز گفت: منطقه ویژه اقتصادی پیام محل مناسبی برای ایجاد شهرک استارتاپی است وی ادامه داد مسافت 15 دقیقه ای تا منطقه ویژه اقتصادی پیام مناسب و قابل اغماض است، این در حالی است که در تهران کوچکترین جابجایی حداقل سی دقیق زمان می‌طلبد ضمن اینکه وجود زیر ساختهای مناسب منطقه ویژه اقتصادی پیام و مرکز فضایی ماهدشت را به یکی از نقاط کم نظیر برای بهره‌برداری در اکوسیستم استارتاپ تبدیل کرده است.

در این جلسه مدیران استارتاپهای حوزه سلامت الکترونیک زوپ و دکتر من به ارائه مشکلات خود با وزارت بهداشت پرداخت و خواستار رفع مشکلات شدند، رحمانی فعال حوزه استارتاپی استان نیز ایجاد شهرک استارتاپی را در محل قدیم کارخانه جهان چیت طرح کرد.

همچنین خانم کشاورز از استارتاپ Do Test که در حوزه برگزاری آزمون و آموزش آنلاین فعال هستند و در کارنامه خود تجربه 726 هزار نفر آزمون دهنده و 600 هزار نفر آزمون حین خدمت آموزش و پرورش را دارد و آقایان جیریان از استارتاپ هگزاپ و عبدشاه فعال و دارای استارتاپ حوزه اینترنت اشیاء به طرح مشکلات خود پرداختند.

انتهای پیام/