تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : البرز
خبرنگار :
کدخبر : 1998
تاریخ : چهارشنبه، 06 شهریور 1398 - 13:05
ثبت ۱۳۵ مورد کودک آزاری در مرکز فوریت‌های اجتماعی کرج مدیر بهزیستی کرج گفت: امسال ۱۳۵ مورد کودک آزاری به مرکز فوریت های اجتماعی این شهرستان (۱۲۳) اعلام شده است.

کرج -امید بانوان؛ ایرنان نوشت؛ علیرضا فتاح پور افزود: این موارد توسط مرکز فوریت های اجتماعی بهزیستی کرج مورد بررسی قرار گرفته و اقدام لازم انجام گرفت.

اورژانس اجتماعی کرج با داشتن گروه های سیار شامل ماشین های مخصوص، یک روانشناس و یک مددکار در طول روز با گشت زنی در سطح شهر اقدام به شناسایی آسیب و رسیدگی به امور مربوط به جامعه هدف می کند.

در طول شبانه روز شهروندان با شماره گیری ۱۲۳ می توانند هر نوع از آسیب های اجتماعی مانند کودک آزاری، اقدام به خودکشی، سالمند آزاری، همسر آزاری، دختران و زنان آسیب دیده یا در معرض آسیب، افراد بازمانده از تحصیل، کودک کار شناسایی شده توسط سایر گروه ها در صورت نداشتن شناسنامه و یا بازماندن از تحصیل و نیاز به حمایت های روانشناسی و روانپزشکی به اورژانس اجتماعی معرفی کنند.

فتاح پور گفت: امسال ۹۸ کودک کار به اورژانس اجتماعی کرج معرفی شده است.

وی تعداد تماس ها با مرکز فوریت های اجتماعی کرج را در طول سال جاری ۲هزار و ۴۱۰ مورد عنوان کرد و یبان داشت: امسال ۳۲۹ نفر نیز برای حل مشکلات اجتماعی خود به این مرکز مراجعه کردند.

مدیر بهزیستی کرج خاطرنشان کرد: در هر ساعتی از شبانه روز نیروهای اورژانس به حالت آماده باش بوده و در کمترین زمان ممکن در محل حاضر می شوند تا اقدامات لازم را انجام دهند که دراین زمینه با توجه به نوع آسیب گزارش شده فعالیت های ساماندهی صورت می‌گیرد.

اکنون ۲۷۰ کودک بدسرپرست و بی سرپرست نیز در ۱۳ مرکز خصوصی زیر نظر بهزیستی کرج با هزینه خود مراکز و یارانه ماهیانه کودکان نگهداری می شوند.

انتهای پیام/