تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : البرز
خبرنگار :
کدخبر : 2030
تاریخ : سه‌شنبه، 12 شهریور 1398 - 17:37
مسئولیت اعزام ۳۷هزار ‌زائر‌ اربعین به‌ عهده البرز گذاشته شد استاندار البرز از مسئولیت اعزام ۳۷هزار نفر از این استان به اربعین حسینی(ع) در عتبات عالیات خبر داد.

کرج - امید بانوان؛  تسنیم نوشت؛ عزیزالله شهبازی در جلسه ستاد اربعین حسینی استان البرز که در سالن جلسات حوزه استاندار البرز برگزار شد، با ابراز تسلیت ایام محرم و عزاداری امام حسین(ع)‌ اظهار داشت: براساس رصد دقیق گزارش‌ها، ستاد اربعین روند خوبی را طی می‌کند.

وی افزود: سهمیه اعزام زائران اربعین امسال البرز نیز مشابه سال قبل است و باید تدابیر لازم را برای رفاه، امنیت و آرامش این سفر معنوی و حضور در این اجتماع بزرگ، اتخاذ کنیم.

استاندار البرز با بیان اینکه "در گذشته که نزدیک مرزهای جنوبی کار می‌کردم و مسئولیت داشتم، شاهد تأثیر حضور زائران اربعین حسینی در ثبات دولت فعلی عراق نیز بوده‌ام"، اضافه کرد: مردم با حضوری عاشقانه در این اجتماع بزرگ ارادت خود را به اهل‌بیت(ع) و سیره آنها نشان می‌دهند و به‌طور قطع اگر امکاناتی نیز فراهم نشود از شور و شعف این حضور کاسته نمی‌شود.

شهبازی با تصریح به اینکه "با تدبیر دولت که ویزا برای زائران اربعین حذف شد، شاهد استقبال بیشتری از سوی مردم بوده‌ایم"، عنوان کرد: ما به‌عنوان خادمان مردم خود را موظف می‌دانیم که برای این جمعیت عاشق امام حسین(ع) شرایط لازم را علاوه بر تأمین امنیت، جهت پذیرایی، اسکان و حمل‌ونقل فراهم کنیم.

وی گفت: امسال مسئولیت اعزام 37 هزار نفر از زائران کربلا در اربعین به‌عهده البرز است.

شهبازی به بحران‌های ناشی از سیل امسال در استان‌های مختلف اشاره کرد و افزود: البرز با همدلی و هم‌افزایی طی حضوری بموقع توانست وظایف انسانی خود را به‌نحو مطلوب انجام دهد و انتظار می‌رود مسئولان در راستای اعزام زائران اربعین نیز با همین انسجام وارد عمل شوند.

وی عنوان کرد: مسئولان کمیته‌های ستاد اربعین البرز علاوه بر وظایف خود در این راستا، با اعتقاد و ایمان قلبی وارد عمل می‌شوند.

انتهای پیام/