تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : البرز
خبرنگار :
کدخبر : 2050
تاریخ : پنجشنبه، 14 شهریور 1398 - 12:29
بهره برداری از سه طرح کسب و کار زنان روستایی به مناسبت هفته دولت سه طرح کسب و کار زنان روستایی، در روستای هیو شهرستان ساوجبلاغ افتتاح شد.

کرج - امید بانوان؛ به نقل از روابط عمومی  سازمان جهاد کشاورزی البرز؛ به مناسبت هفته دولت سه طرح کسب و کار زنان روستایی، در روستای هیو شهرستان ساوجبلاغ با حضور مهندس فروغ‌السادات بنی‌هاشم مشاور وزیر و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های زنان روستایی و عشایری، مهندس کریمی معاون برنامه‌ریزی سازمان جهادکشاورزی استان البرز، خانم مهندس اکبری مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی استان البرز، مهندس پیشکار مدیر حوزه ریاست موسسه آموزش و ترویج کشاورزی و اعضای شوراو دهیاری و جمعی از زنان روستای هیو افتتاح شد.

این طرح ها شامل : کارگاه فرآوری و بسته‌بندی سبزیجات و میوه خشک، واحد گلخانه روستایی و یک واحد سالن پرورش قارچ بود که با حضور مشاور وزیر و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های زنان روستایی و عشایری مورد بهره برداری قرار گرفت.

در مراسم افتتاحیه مشاور وزیر و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستائی و عشایری گفت: آموزش‌های کارآفرینی زنان روستایی و عشایری در ایجاد و راه‌اندازی کسب و کارهای خُرد و تثبیت و پایداری مشاغل موجود نقش موثری داشته است و از سال ۹۶ تاکنون ۱۵ هزار نفر از اعضای صندوق‌های خرد روستایی در دورههای آموزش کارآفرینی شرکت کرده اند.

فروغ‌السادات بنی‌هاشم با اشاره به این که ۷۰۰ مربی کارآفرینی در این مدت تربیت شده است، ادامه داد: دو هزار کسب و کار در نتیجه این آموزش‌ها راه‌اندازی شد که برای بیش از پنج هزار نفر اشتغال ایجاد نموده است.

وی عنوان نمود: آموزش خودشناسی، خلاقیت، کار تیمی و خودباوری مهمترین مزیت آموزش‌های کارآفرینی است.

در ادامه برنامه مهندس کریمی معاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز ضمن تاکید بر اینکه کارهای مشارکتی در روستاها در ایجاد اشتغال و بوجود آمدن مشاغل خانگی نقش موفق و موثری دارد، افزود این نوع کارها در جامعه روستایی، ه خصوص در قشر زنان روستایی موجبات ایجاد انگیزه و بهتر شدن رفاه و معیشت خانوارها گشته و از مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری می نماید.

وی افزود: ما برحسب وظیفه در این حوزه با در نظر گرفتن ظرفیت بومی روستاها باید برنامه‌ریزی و حمایت لازم را برای راه‌اندازی فعالیت‌های اقتصادی انجام دهیم تا سطح زندگی مردم در روستاها ارتقاء یابد.

انتهای پیام