تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : اجتماعی
خبرنگار :
کدخبر : 2087
تاریخ : سه‌شنبه، 26 شهریور 1398 - 12:36
لایحه «تأمین امنیت زنان در برابر خشونت» به دولت ارسال شد معاون حقوقی قوه قضائیه اعلام کرد: «لایحه صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت» به دولت ارسال شد.

کرج - امید بانوان؛ فارس نوشت: حجت‌الاسلام محمد مصدق با بیان اینکه لایحه مذکور، پس از بررسی‌­های کارشناسی در معاونت‌­های ذیربط، در جمع مسؤولان عالی و با حضور ریاست قوه قضائیه مورد بررسی قرار گرفته و نهایی شده است، تصریح کرد: رویکرد اساسی دستگاه قضا در تدوین این لایحه، حفظ کرامت زن و خانواده با لحاظ ادبیات حقوق اسلامی، تأمین امنیت زن و خانواده و صیانت از آن بوده است.  

این مقام قضایی با اشاره به اینکه پیش‌نویس اولیه لایحه مذکور تحت عنوان « لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت»، در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تدوین یافته بود خاطرنشان کرد: با توجه به ماهیت قضایی لایحه، بررسی و تدوین نهایی آن از سوی دولت به قوه قضائیه ارجاع شد و این دستگاه با توجه به اهمیت و حساسیت این لایحه، اهتمامی ویژه در این خصوص مصروف داشته است.

حجت الاسلام و المسلمین مصدق افزود: معاونت حقوقی دستگاه قضا با هماهنگی سایر معاونت‌های ذیربط در قوه قضائیه از جمله معاونت فرهنگی و همچنین تعامل بسیار خوب و سازنده با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و اساتید و صاحب­نظران دانشگاهی و حوزوی این لایحه را مورد بررسی مجدد و کارشناسی تخصصی قرار داد.

این لایحه در ۵ فصل و ۷۷ ماده تهیه و تنظیم شده است و متن آن بر روی وبگاه معاونت حقوقی قوه قضائیه به نشانی (https://mh-gh.eadl.ir) در بخش لوایح ارسال شده به دولت برای کاربران قابل دسترسی است.

انتهای پیام/