تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : بین الملل
خبرنگار :
کدخبر : 2234
تاریخ : شنبه، 11 آبان 1398 - 13:08
اولویت کاری رئیس جدید بانک مرکزی اروپا اعلام شد «کریستین لاگارد» حل اختلافات شورای بانک مرکزی اروپا را در صدر اولویت اقدامات بانک مرکزی اروپا عنوان کرد.

کرج – امید بانوان؛ ایرنا نوشت؛ کریستین لاگارد که پیشتر ریاست صندوق بین المللی پول را برعهده داشت، به طور رسمی فعالیت خود را از  روز جمعه به عنوان رئیس جدید بانک مرکزی اروپا آغاز کرد.

نشریه «دی سایت» آلمان با اشاره به آغاز به کار کریستین لاگارد در بانک مرکزی اروپا از اولویت‌های وی در سمت جدیدش خبر داد.

بر این اساس لاگارد که ریاست بانک مرکزی اروپا را از «ماریو دراگی» تحویل گرفته، در گام نخست به دنبال حل اختلافات شورای این بانک در خصوص سیاست‌های پولی اتحادیه اروپا است.

وی گفته قصد دارد اولویت اقتصادی در بانک مرکزی اروپا را به مسائل اجتماعی، اقلیمی و حمایت از زنان تغییر دهد.

لاگارد با این حال تاکید کرده که تغییر نیروهای ارشد و مدیران بانک مرکزی اروپا را در دستور کار ندارد و با همان تیم اجرایی که پیشتر برای دراگی کار می کردند، اصلاحات خود را پیش خواهد برد.

نمایندگان پارلمان اروپا 26 شهریور ماه با ۳۹۴ رأی موافق در برابر ۲۰۶ رأی مخالف و ۴۶ رأی ممتنع، لاگارد را به عنوان رئیس بانک مرکزی اروپا انتخاب کردند.

با این انتخاب مقرر شد، لاگارد فرانسوی از اول نوامبر (۱۰ آبان) به عنوان رئیس بانک مرکزی اروپا، جانشین ماریو دراگی ایتالیایی شود.

شورای اروپا پیشتر، وی را برای تصدی این سمت به پارلمان اروپا پیشنهاد داده بود.

این رأی گیری که پشت درهای بسته صورت گرفت، از این جهت مهم بود که این تغییرات، در اوج اختلافات در این مؤسسه پولی و پس از آغاز مجدد یک برنامه گسترده خرید بدهی توسط دراگی صورت گرفت؛ برنامه‌ای که آلمان به آن اعتراض دارد.

انتهای پیام/