تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : تازه های سلامت
خبرنگار :
کدخبر : 224
تاریخ : آرشیو، 17 آذر 1394 - 19:31
فواید 30 دقیقه پیاده‌روی در روز پیاده روی روشی برای کاهش استرس و احتمال بیمار شدن و همچنین شیوه‌ای برای کاهش وزن است. پیاده‌روی فشار خون را کاهش می‌دهد و برای سلامت بدن مفید است.

کرج - امید بانوان؛ ایسنا به نقل از یاهو نوشت؛ پیاده‌روی ورزشی آسان است که نیاز به امکانات خاصی ندارد. با این حال فواید فیزیکی و ذهنی زیادی دارد. 30 دقیقه پیاده‌روی در روز فواید زیادی دارد که به شرح زیر هستند:

1. بهتر شدن وضعیت روحی

بررسی‌ها نشان داده است که پیاده‌روی سیستم عصبی را تغییر می‌دهد و بعد از پیاده روی احساس عصبانیت و ناراحتی کمتر می‌شود. اگر پیاده‌روی را همراه با فرد دیگری انجام دهید احساس بهتری خواهید داشت. پیاده‌روی در فضای باز از ابتلا به اختلالات فصلی جلوگیری می‌کند.

2. افزایش خلاقیت

اگر با مساله یا مشکل خاصی دست و پنجه نرم می کنید و نیاز به تفکر برای رسیدن به راه‌حل خاصی دارید، می‌توانید پیاده‌روی کنید. این کار خلاقیت شما را برای حل مشکلات افزایش می‌دهد.

3. کم کردن سایز

پیاده‌روی به صورت منظم باعث کاهش سایز می‌شود. ممکن است حتی کاهش وزن نداشته باشید، اما سایز شما تغییر کند. علت این مساله افزایش حساسیت به انسولین است که باعث کاهش چربی‌های شکمی می‌شود. پیاده‌روی روزانه سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد، از کاهش حجم عضلات جلوگیری می‌کند و کالری سوز است. پیاده‌روی به جای استفاده از ماشین و وسایل نقلیه نیز می‌تواند موثر باشد.

4. کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن

بررسی‌های انجمن دیابت آمریکا نشان داده است که پیاده‌روی باعث کاهش قند خون می‌شود و احتمال ابتلا به دیابت را کاهش می‌دهد. بررسی‌ها در دانشگاه کلورادو و دانشگاه تنسی نشان داده است که پیاده‌روی به صورت منظم باعث کاهش فشار خون می‌شود و احتمال سکته را 20 تا 40 درصد کاهش می‌دهد.

افرادی که به اندازه کافی فعالیت فیزیکی انجام می‌دهند 30 درصد کمتر در معرض بیماری‌های قلبی – عروقی قرار دارند.

5. جلوگیری از مشکل واریس

با افزایش سن احتمال واریس پا بیشتر می‌شود. پیاده‌روی از این مشکل جلوگیری می‌کند. سیستم وریدی در عضلات پا قرار دارد. این سیستم کمک می‌کند تا خون دوباره به قلب بر گردد. پیاده‌روی این سیستم را قدرتمندتر می‌کند.

6. پیاده روی سیستم گوارش را بهبود می‌بخشد

افرادی که جراحی معده یا روده انجام می‌دهند در درمان خود پیاده روی دارند، زیرا پیاده روی عضلات شکمی را به کار می‌گیرد.

7. اهداف برایتان قابل دستیابی به نظر می‌رسند

هنگامی که به صورت منظم پیاده روی کنید بیشتر فعالیتهای مختلف را دنبال خواهید کرد و رفتارهای سالم شما افزایش می یابد. پیاده روی به صورت منظم در رسیدن به اهداف مختلف کمک می‌کند.

انتها‌ی‌ پیا‌م/