تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : البرز
خبرنگار :
کدخبر : 2253
تاریخ : شنبه، 18 آبان 1398 - 14:12
جهانگیر شاهمرادی خبر داد:  موافقت با لغو مصوبه شعاع ۱۲۰ کیلومتری البرز جهانگیر شاهمرادی از موافقت کمیسیون زیربنایی دولت با لغو مصوبه شعاع ۱۲۰ کیلومتری استان البرز خبر داد.

کرج – امید بانوان؛ مهر نوشت؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز صبح پنجشنبه در هفتاد و یکمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز، درباره لغو شعاع ۱۲۰ کیلومتری فعالیت صنایع استان، گفت: این‌ مهم در کمیسیون زیربنایی دولت مورد موافقت قرار گرفته و پیگیری‌ها در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه در خصوص این موضوع مهم مباحث زیست محیطی مطرح است، گفت: اکنون مسئله لغو شعاع ۱۲۰ کیلومتری برای فعالیت صنایع استان در دستور کار دولت است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز افزود: در این رابطه با رئیس جمهور و معاون اول مکاتبه کرده‌ایم. در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی نیز این مهم مورد بحث و پیگیری است.

شاهمرادی در بخش دیگری با اشاره به اهمیت تکمیل پروژه‌های راه استان، گفت: باید برنامه‌ریزی دقیقی برای تکمیل این پروژه‌ها داشته باشیم، زمان دقیق افتتاح آزادراه همت به ستاد اقتصاد مقاومتی ارائه شود.

رفع مشکل حلقه دره یک مطالبه عمومی است

وی در ادامه به اهمیت رفع مشکلات مرکز دفن زباله (حلقه دره) اشاره کرد و گفت: اقداماتی که تاکنون در این مرکز انجام شده کافی نبوده به طوری که بوی تعفن در آنجا آزار دهنده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با تاکید بر اینکه وجود حوضچه‌های شیرابه می‌تواند استان را آلوده کند، گفت: رفع مشکل حلقه دره یک مطالبه عمومی است و شهرداری باید در این خصوص با جدیت بیشتری کار کند.

شاهمرادی در بخش دیگری با اشاره به همکاری خوب بانک‌های دولتی استان در پرداخت تسهیلات رونق تولید، توضیح داد: ۵۷ درصد تسهیلات مربوطه توسط بانک‌های استان تامین و موجب شده تا در کشور رتبه دوم را کسب کنیم در این ‌میان‌ بانک‌های خصوصی آنچنان که باید خود را درگیر مسائل بنگاه های اقتصادی نکرده‌اند و منابع و مصارف این بانک‌ها با هم همخوانی ندارد.

مجوز پایانه صادراتی استان البرز اخذ شد

وی در خصوص پروژه نمایشگاه بین المللی استان نیز گفت: این پروژه به جز یک قطعه ۵ هزار متری معارضات دیگری ندارد و اصل موضوع اکنون این است که دیوارکشی پروژه شروع شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با تاکید بر اینکه طراحی نمایشگاه باید در اسرع وقت ارائه شود، گفت: جانمایی سالن نمایشگاهی نیز لازم است که صورت گیرد و پروژه از حالت غیر فعال بودن خارج شود.

شاهمرادی با این توضیح که مجوز پایانه صادراتی هم اخذ شده و لازم است فعال شود، بیان کرد: در ادامه زمین محل قرارگیری این پایانه تعیین تکلیف می شود.

 

انتهای پیام/