تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : بین الملل
خبرنگار :
کدخبر : 526
تاریخ : آرشیو، 1 مهر 1396 - 12:22
جایزه «رانیا» به یک زن کارآفرین ایرانی رسید یک زن کارآفرین ایرانی موفق به دریافت جایزه زنان موفق جهان اسلام (رانیا) شد.

 کرج - امید بانوان؛ «سیده فاطمه مقیمی» کارآفرین موفق ایرانی چهارشنبه شب نخستین جایزه زنان کارآفرین جهان اسلام را به خود اختصاص داد و این جایزه را در کوالالامپور و در حاشیه هشتمین کنفرانس و نمایشگاه تجارت جهان اسلام از همسر «نجیب تون رزاق» نخست وزیر مالزی دریافت کرد.

به نقل از ایرنا، مراسم اهدای جایزه «رانیا» که برای نخستین بار توسط سازمان همکاری اسلامی به زنان موفق جهان اسلام اختصاص یافته است، چهارشنبه شب در محل «مرکز تجارت جهانی پوترای» کوالالامپور و در جریان هشتمین کنفرانس و نمایشگاه تجارت جهان اسلام به 7 زن موفق جهان اسلام در عرصه های مختلف داده شد و «مقیمی» زن کارآفرین ایرانی موفق به دریافت آن شد.

«حزیما زین الدین» از مالزی در حوزه نفت، «صالحا کماردین» از مالزی در حوزه آموزش عالی، «سیبل ارسلان» از ترکیه نویسنده و روزنامه‌نگار، «جمیله ابوبکر» فعال بخش خصوصی مالزی، «موهایانی شمس الدین» از رویای بانکی مالزی و «شریفا هاپسان شهاب الدین» از مقامات دولتی مالزی 6 زن دیگری بودند که موفق به دریافت جایزه زنان فعال جهان اسلام از «روسما منصور» همسر نخست وزیر مالزی شدند.

کمیته برگزار کننده این مراسم در گزارشی هدف از اختصاص جایزه «رانیا» به زنان موفق جهان اسلام را به رسمیت شناختن حقوق زنان سراسر جهان دانست که نمونه‌های موفقی از آنها نیز در جهان اسلام حضور دارند که بدون شک در مسیر موفقیت‌های خود با چالش‌هایی مواجه بوده‌اند.

در این گزارش تصریح شده است: شکی نیست که زنان مسئولیت‌های بزرگی در کمک به جنبه‌های زندگی انسان دارند و در تمام برهه‌های تاریخی نمونه‌هایی از زنان موفقی وجود دارند که همپای مردان به پیشبرد اهداف اجتماعی کمک کرده‌اند. از این رو به منظور به رسمیت شناختن زنان و تقدیر از تلاش‌های مصمم آنها در همه بخش‌ها مرکز تجارت بین‌المللی سازمان همکاری‌های اسلامی جایزه جهانی «رانیا» را به زنان موفق جهان اسلام اختصاص داده است.

«سیده فاطمه مقیمی» زن کارآفرین 59 ساله ایرانی، نخستین رئیس سازمان جهانی تبلیغات IAA در ایران، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی و عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی تهران است. وی مدیر عامل شرکت حمل و نقل بین‌الملل «سدیدبار» است و در کارگروه‌های مرتبط با موضوع حمل‌ونقل همکاری‌ دارد.

مقیمی پیش از این در سال 2012 از سوی بانک توسعه اسلامی ( IDB) به عنوان کارآفرین برتر جهان اسلام برگزیده شده بود. علاوه براین، وی در سال 2016 عنوان نخستین کارآفرین برتر زن را در کنفدراسیون اتاق ‌های بازرگانی و صنعت آسیا و اقیانوسیه (ACCI) کسب کرد.

کنفرانس و نمایشگاه تجارت جهان اسلام از 8 سال گذشته با همکاری مالی و سازمان همکاری اسلامی هر سال در کوالالامپور برگزار می‌شود. در هر دوره تعداد زیادی از نخبگان و فعالان عرصه‌های مختلف اقتصادی از کشورهای جهان اسلام در این همایش گردهم می‌آیند و در مورد مدل  های موفق اقتصادی و راهکارهای افزایش سرمایه‌گذاری بحث و رایزنی می‌کنند.

در این نمایشگاه 400 غرفه برپا شده و حدود دو هزار نفر از کشورهای مختلف در آن شرکت دارند. کشاورزی، بانکداری و امور مالی، ساخت و ساز، برق و الکترونیک، انرژی و آب و برق، غذا و نوشیدنی، بهداشت و درمان و داروسازی، تحصیلات عالی، خودرو و هواپیما، مراقبت از زیبایی و آرایشی، مد و پوشاک، املاک و سرمایه‌گذاری، فناوری اطلاعات و هتل و مسافرت غرفه‌های مختلف این نمایشگاه را تشکیل  می‌دهند.

این کنفرانس و نمایشگاه پنجشنبه به کار خود پایان داد.

انتهای پیام/