تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : تازه های سلامت
خبرنگار :
کدخبر : 535
تاریخ : آرشیو، 4 مهر 1396 - 16:31
بهترین میان وعده غذایی برای دانش‌آموزان کارشناس سازمان غذا و دارو گفت: میان‌وعده‌های سالم باید بخشی از برنامه روزانه کودکان مدرسه‌ای باشد، چون انرژی مورد نیاز بدن آنان را تأمین می‌سازد و از پرخوری کودکان در وعده‌های اصلی غذایی جلوگیری می‌کند.

کرج - امید بانوان؛ فارس نوشت؛ زهرا مجدی کارشناس سازمان غذا و دارو در خصوص اهمیت میان وعده گفت: میان وعده یک وعده غذایی بسیار مهم است که نقش به سزایی در سلامتی بدن و به ویژه رشد کودکان دارد. مصرف میان وعده‌ها برای تمامی افراد لازم است، اما کودکان، نوجوانان، ورزشکاران و همچنین افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند بیشتر از سایرین باید به آن توجه کنند و میان وعده‌های مناسب را در برنامه غذایی خود بگنجانند.

این کارشناس سازمان غذا و دارو گفت: میان‌وعده ایده‌آل با فاصله 3-2 ساعت بعد یا قبل از هر وعده غذایی خورده می‌شود. این موضوع به شما کمک می‌کند در حجم کمتر و سالمتر غذا بخورید و برای انجام فعالیت‌های روزانه احساس ضعف نداشته باشید.

وی افزود: انتخاب نوع میان وعده مصرفی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و استفاده از غلات کامل، میوه ها و سبزیها، دانه‌ها و مغزهای خوراکی و لبنیات کم چرب از جمله میان وعده‌های سالم و مناسب است.

مجدی در ادامه بیان داشت: برخی مواد غذایی مانند انواع پفک، چیپس، شکلات، شیرینی‌ها، پیراشکی، نوشابه‌های گازدار، برخی آب میوه‌های صنعتی، انواع ساندویچ‌های سوسیس، کالباس، همبرگر آماده و پیتزا که متأسفانه به دلایل مختلف تقاضای مصرف آنها در بین کودکان و نوجوانان بالاست، همگی جزو خوراکی‌ها و غذاهایی هستند که انرژی زیاد داشته ولی از لحاظ تغذیه‌ای کم ارزش هستند و به جز تأمین میزان زیادی انرژی و برطرف کردن حس گرسنگی، کمکی به برآورده شدن سایر نیازهای رشد و سلامت دانش آموزان نمی‌کنند. استفاده از مواد غذایی مفید و مناسب در میان وعده‌ها، به خوبی بخشی از نیاز رشد و سلامت تغذیه ای دانش‌آموزان را تأمین می‌کند.

انتهای پیام/