تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : ساوجبلاغ
خبرنگار :
کدخبر : 15819
تاریخ : شنبه، 08 مهر 1402 - 17:36
به مناسبت هفته گردشگری در البرز انجام شد؛ افتتاح 4 طرح گردشگری با اشتغالزایی 50 نفر در ساوجبلاغ مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز گفت: پروژه‌‌های گردشگری شهرستان ساوجبلاغ را شامل یک بومگردی و مجموعه گردشگری تندرستی حمام سنتی در روستای ولیان، سفره‌خانه و مجموعه پذیرایی سنتی در روستای کردان و یک کارگاه صنایع‌دستی در شهر جدید مهستان با اشتغالزایی 50 نفر افتتاح شد.

ساوجبلاغ . امید بانوان؛‌ «رحیم خاکی» روز شنبه 8 مهر 1402، افزود: سفره‌خانه سنتی روستای کردان با 120 میلیارد تومان سرمایه گذاری و 30 نفر اشتغالزایی از مجموعه‌های خوبی است که با هدف خدمات رسانی و جذب گردشگران از طیف‌ها و سلیقه‌های مختلف ایجاد شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز افزود: همچنین مجموعه تندرستی حمام سنتی روستای ولیان با سرمایه گذاری 5 میلیارد تومان و اشتغالزایی 10 نفر در نزدیکی مجموعه بومگردی همین روستا که با سرمایه گذاری 600 میلیون و اشتغالزایی 5 نفر ایجاد شده، ساخته شده‌اند.

خاکی افتتاح یک کارگاه صنایع دستی چوبی  با هدف اشتغالزایی و آموزش محلی در سهر جدید هشتگرد را از دیگر طرح‌های افتتاح شده در شهرستان ساوجبلاغ در هفته گردشگری دانست که به مهارت‌افزایی و اشتغال محلی منطقه کمک می‌کند.

او سیاست‌گذاری‌های گردشگری استان را مطابق با شعار جهانی گردشگری و سرمایه گذاری سبز عنوان کرد و گفت: توسعه گردشگری روستایی و اشتغالزایی محلی با ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در روستاها از مهمترین اهداف طرح‌های گردشگری در شهرستان‌ها است.