تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : البرز
خبرنگار :
کدخبر : 15838
تاریخ : یکشنبه، 09 مهر 1402 - 15:06
تا پایان سال؛ مطالعات اجرای شبکه فاضلاب در روستاهای حاشیه سد کرج به پایان می‌رسد اجرای مطالعات برای ایجاد شبکه فاضلاب در روستاهای حاشیه سد امیرکبیر کرج تا پایان سال جاری به پایان می‌رسد.

البرز. امید بانوان؛‌ «حمیدرضا نامداری» مدیرعامل آبفای البرز با اعلام این خبر گفت: به‌منظور سالم‌سازی محیط‌زیست و برخورداری مردم ساکن در روستاهای اطراف سد کرج از مزایای شبکه فاضلاب، مطالعات اجرای این شبکه در 8 روستای (کندر، پورکان، سرودار، حسنکدر، ولایت رود، خوزنکلا، وینه، آدران) از اوایل سال 1400 آغاز شد.

  وی تعداد روستاهای حوزه سد و رودخانه کرج را با احتساب شهر آسارادر مجموع 57 روستا ذکر کرد و گفت: علاوه بر 8 روستای مذکور، 12 روستای دیگر در مرحله پیشنهاد برای دریافت اعتبارات دولتی است که شامل: شهر آسارا (پل خواب، ری زمین، سیرا)، کلوان، شهرستانک، نساء، ملک فالیز، تکیه سپهسالار، مورود، ارنگه، سیجان، همه جا، لیلستان و ابهرک است.

  وی اعتبار مورد نیاز برای انجام مطالعات و اجرای این طرح‌ها را 450 میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: با اتمام این مطالعات به اهدافی چون: اولویت‌بندی اجرای شبکه فاضلاب در روستاها، شناسایی روستاهای اولویت‌دار در مرحله 1 و 2، بازنگری مطالعات فاز 2 در روستاهای وینه، خوزنکلا و حسنکدر و مطالعات روستاهای نساء و سیرا دست خواهیم یافت.