تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
سرویس : البرز
خبرنگار :
کدخبر : 16433
تاریخ : شنبه، 27 آبان 1402 - 19:03
استاندار البرز در شورای آموزش و پرورش: مهارت‌آموزی دانش‌آموزان راهی مؤثر در دستیابی به اشتغال است نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: طرح کاد که از ابتکارات شهید رجایی در اوایل انقلاب اسلامی بود، بازخورد بسیار خوبی داشت از این رو می‌توان با احیای این طرح مسیر دستیابی جوانان به اشتغال را هموار کرد.

البرز. امید بانوان؛ «مجتبی عبداللهی» در شورای آموزش و پرورش استان که روز شنبه ۲۷ آبان ماه با حضور وزیر آموزش و پرورش در سالن شهدای استانداری برگزار شد، بیان کرد: ۴ درصد جمعیت کشور در البرز ساکن است و نیم درصد مساحت جغرافیای کشور متعلق به این استان است از این رو متراکم‌ترین استان کشور به لحاظ جمعیت هستیم.

وی ادامه داد: این استان در حوزه‌های مختلف آموزشی، پرورشی، بهداشتی، درمانی، ورزشی و... با فقر سرانه‌ها مواجه است.

عبداللهی گفت: استان البرز از ابتدای تأسیس اعتبارات لازم جهت ارتقا را دریافت نکرده و رشد جمعیت نیز زیرساخت‌ها را پشت سر گذاشته است.

وی افزود: مصمم هستیم در دولت سیزدهم کمبود سرانه‌ها و زیرساخت‌ها را با اهتمام ویژه‌ای جبران کنیم.

استاندار البرز با بیان اینکه اگر هزار و ۵۰۰ مدرسه در البرز ساخته شود، می‌توانیم مدارس را یک شیفته برگزار کنیم، گفت: تعامل بسیار خوبی بین دولت و خیرین شکل گرفته و اکنون با سرعت به دنبال ساخت مدرسه هستیم.

وی با اشاره به جایگاه معلمان، افزود: معلمان دارای جایگاه ویژه و برتری در جامعه هستند؛ بنابراین باید مورد توجه و رسیدگی ویژه نیز قرار گیرند.

عبداللهی گفت: باید آنچه در توان داریم برای افزایش رفاه و آسایش معلمان استفاده کنیم؛ چراکه یک سوم جمعیت استخدام‌های دولت را معلمان تشکیل می‌دهند از این رو باید زمان بیشتری را به امور آنها اختصاص دهیم.

وی افزود: این قابلیت در وزارت آموزش و پرورش و استان البرز وجود دارد که مشکلات معلمان را حل کند.

استاندار البرز گفت: تعاونی‌های مسکن فرهنگیان را در  استان مورد حمایت ویژه قرار می‌دهیم و از تشکیل تعاونی‌های جدید استقبال می‌کنیم.

وی مشکلات بیمه‌ای معلمان، کمبود نیروی انسانی و به‌ویژه سرایدار در مدارس را از دیگر مسائلی اعلام کرد که نیاز به چاره‌اندیشی دارد.

عبداللهی گفت: آموزش و پرورش می‌تواند با مولدسازی دارایی‌های خود ثروت بزرگی در راستای ارتقا سرانه‌های این بخش ایجاد کند.

وی افزود: طرح کاد که از ابتکارات شهید رجایی در اوایل انقلاب اسلامی بود، بازخورد بسیار خوبی داشت از این رو می‌توان با احیای این طرح مسیر دستیابی جوانان به اشتغال را هموار کرد.