پنجشنبه، 09 اسفند 1397 - 12:48

چرا سرمربی تیم ملی بسکتبال بانوان تعیین نمی‌شود؟

با وجود اینکه طبق گفته نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال قرار است تیم ملی پنج نفره بانوان بیستم اسفند ماه اردو بزند اما هنوز کادر فنی این تیم انتخاب نشده است.

امید بانوان, ایسنا نوشت، نزدیک به دو سال است که فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا) مجوز بازی با پوشش اسلامی را صادر کرده است. مجوزی که پای دختران بسکتبالیست ایران را به عرصه‌های جهانی و بین‌المللی باز کرد. در نتیجه فدراسیون بسکتبال به برنامه‌ریزی برای اعزام دختران به رویدادهای مختلف چون مسابقات قهرمانی آسیا، جام جهانی، مسابقات غرب آسیا، بازی‌های آسیایی جاکارتا و غیره تصمیم گرفت اما در این میان سهم تیم ملی پنج بانوان بزرگسال صفر بود.

اعزام‌های مختلفی در بخش سه نفره انجام شد و فدراسیون با این توجیه که تیم پنج نفره رویدادی پیش رو ندارد از تعیین کادر فنی و برگزاری اردوهای ملی شانه خالی کرد. هر چند در مقایسه با تیم سه نفره که شامل چهار بازیکن است، تشکیل و برگزاری تیم پنج نفره تعداد بیشتری بازیکن را در بر می‌‎گیرد و از این جهت می‌توانست موجی از امیدواری را به لیگ تزریق کند اما این اتفاق نیفتاد.

طبق گفته فریده شجاعی نایب رئیس بانوان، این فدراسیون ۲۰ اسفند ماه اردوی آماده سازی تیم پنج نفره آغاز می‌شود اما باید پرسید بازیکنان زیر نظر کدام کادر آماده شوند؟

شاید بتوان حتی دو روز مانده تا تاریخ اردو سرمربی را تعیین کرد اما دعوت ملی‌پوشان به اردو را چه کسی انجام می‌دهد؟ رسم معمول برگزاری اردوی تیم ملی اعلام لیست بازیکنان از طرف سرمربی و کادر فنی است که مطابق با اصول فنی و برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای آماده سازی تیم بازیکنان را انتخاب می‌کنند، اما وقتی هنوز کادری مشخص نشده، آیا فدراسیون بازیکنان را به اردو فرا می‌خواند؟ چنین روشی حرفه‌ای است و دخالت در برنامه‌های فنی سرمربی محسوب نمی‌شود؟

گویا مسئولان فدراسیون هنوز هم برنامه‌ای برای تیم ملی پنج نفره ندارند و صرفاً به مصاحبه‌های گاه به گاهی که شجاعی انجام می‌دهد اکتفا کردند. در اینجا باید سوال کرد که آیا این موضوع برخلاف وعده‌هایی که ریاست فدراسیون برای حمایت از بانوان داده بود، نیست؟

هرچند شنیده می‌شود شایسته متشرعی، بسکتبالیست با سابقه ایران که در سال ۲۰۱۵ مدرک مربیگری بین‌المللی بسکتبال خود را گرفته یکی از گزینه‌های اصلی هدایت تیم ایران است اما هنوز هیچ گزینه‌ای رسماً از طرف فدراسیون برای سرمربیگری تیم بانوان معرفی نشده و هر روز شاهد از دست رفتن فرصتی هستیم که باید صرف آماده سازی تیم و برگزاری اردو می‌شد.

انتهای پیام

کدخبر: 1034


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise