خبرنگاری که «بانوی اول» شد

فلیپ، شاهزاده اسپانیا، گزارش‌های خبرنگاری به نام «لتیزیا» را در تلویزیون دنبال می‌کرد و به او علاقه‌مند شده بود. این علاقه سبب آشنایی این دو نفر و ازدواج رسمی آنها با یکدیگر در سال ۲۰۰۴ شد.

پیشنهاد تشکیل کارگروه رفع موانع گردشگری و لغو روادید بین ایران و عربستان

بزرگداشت روز جهانی گردشگری، روز ۲۷ سپتامبر برابر با ۵ مهر در ریاض، پایتخت عربستان سعودی برگزار شد.

تعطیلی هزاران مدرسه در پاکستان به علت شیوع عجیب عفونت چشمی

مقامات پاکستان اعلام کردند که بیش از ۵۶ هزار مدرسه در تلاش برای جلوگیری از شیوع گسترده عفونت چشمی واگیردار تعطیل شده است.

اتصال خط آهن عراق - ایران تا ۱۸ ماه دیگر

مشاور نخست وزیر عراق اعلام کرد که حداکثر تا ۱۸ ما دیگر، خط آهن عراق به کشور ایران متصل خواهد شد.

دلار زدایی از تمام مبادلات تجاری داخلی عراق از سال ۲۰۲۴

رئیس‌کل بانک مرکزی عراق اعلام کرد که تمامی معاملات تجاری داخلی و غیر آن در این کشور از سال ۲۰۲۴ با دینار انجام خواهد شد.

آلمان پیشگام در شهر دوستدار محیط زیست؛ بلیت نامحدود در ازای تحویل گواهی‌نامه

به دنبال برنامه‌های آلمان برای کاهش ترافیک و ترویج فرهنگ استفاده از وسایل حمل‌و‌نقلِ دوستدار محیط زیست، در برخی از شهرهای آلمان اجرای طرح جدیدی آغاز شده است که بر اساس آن شهروندانی که گواهینامه رانندگی خود را به نشانه امتناع از رانندگی تحویل دهند، کارت اشتراک نامحدود برای استفاده از وسایل حمل‌و‌نقل عمومی دریافت می‌کنند.

لغو ممنوعیت پروازی ایران به آذربایجان و ارمنستان

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به‌ دنبال اخباری مبنی‌بر صلح و آتش‌بس، پروازهای بین ایران و دو کشور آذربایجان و ارمنستان از سر گرفته شده است.

تمام پروازها از ایران به مقصد ارمنستان و آذربایجان لغو شد

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: با هدف حفظ ایمنی مسافران تمام پروازهای بین ایران و دو کشور ارمنستان و آذربایجان تا اطلاع ثانوی لغو شد.

بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بغداد افتتاح شد

بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بغداد، یک‌شنبه (۲ شهریورماه با حضور جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد و از ۲۷ شهریورماه آغاز به‌کار کرد.

واکنش تند روسیه به اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران

«ماریا زاخارووا» به اظهارات «جوزف بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه سه کشور اروپایی مذکور قصد دارند تحریم‌های هسته‌ای و موشکی علیه ایران را حفظ کنند، واکنش نشان داد.

اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise