اهتمام بانوان ایران برای توانمندسازی زنان آیورا

ایران به عنوان رئیس کارگروه توانمندسازی اقتصادی آیورا، هفتمین نشست این کارگروه را به همراه کارگاه های جانبی آموزشی، طی دو روز متوالی در ایران برگزار کرد.

حقوق زنان افغانستان محور دیدار مقامات ازبکستان، اتحادیه اروپا و سازمان ملل

مقامات ارشد ازبکستان، اتحادیه اروپا و برنامه توسعه سازمان ملل متحد در دیداری در شهر «تاشکند» ضرورت تأمین حقوق و آزادی زنان افغانستان را بررسی کردند.

با تیم مردانه در افغانستان کار نمی‌کنیم

بخش زنان سازمان ملل اعلام کرد در شرایطی که زنان در افغانستان محدود شده‌اند هرگز با تیم مردانه‌ای کار نخواهد کرد.

با وجود ممنوعیت‌ها، کارمندان زن در افغانستان امدادرسانی می‌کنند

نماینده یونیسف در افغانستان می‌گوید که با وجود فرامین حکومت طالبان مبنی بر منع کار زنان، کارمندان زن در دفاتر سازمان ملل متحد در افغانستان به کارشان در این کشور ادامه داده‌اند.

بحرانی‌شدن بدهی آمریکا وحشت جهانی ایجاد می‌کند

وزیر خزانه‌داری آمریکا هشدار داد که کنگره باید سقف بدهی این کشور را بالا ببرد، در غیر این صورت شاهد وحشت جهانی خواهیم بود.

 مأموریت بانوی اول اوکراین در سفر به کره جنوبی

«اولنا زلنسکا» بانوی همسر رئیس‌جمهوری اوکراین به سئول سفر کرده است و رسانه‌های کره جنوبی هدف اصلی این سفر را ترغیب دولت کره جنوبی برای مشارکت در حمایت نظامی و تسلیحات اوکراین در جنگ مقابل روسیه اعلام کرده‌اند.

 این ۲ زن در انتخابات ترکیه رکوردشکنی کردند +عکس

از بین ۶۰۰ نماینده مجلس بیست و هشتم ترکیه، ۱۲۱ کرسی به زنان تعلق گرفته است که رکوردی بی‌سابقه در تاریخ یک‌صدساله جمهوری ترکیه به شمار می‌رود.

«افزایش مهریه» بحران اجتماعی در چین

مهریه و هدیه ازدواج در روستاهای چین برای افراد خواهان ازدواج به یک دغدغه تبدیل شده است، زیرا والدین داماد باید مبلغی را به عروس نه به منظور بالابردن قدر و منزلت زن یا کمک به تجهیز خانه آنها بلکه برای راضی کردن زن به موافقت برای ازدواج پرداخت کنند.

ارتش اسراییل برای قتل «شیرین ابوعاقله» عذرخواهی کرد

ارتش رژیم صهیونیستی به خاطر قتل یک خبرنگار الجزیره عذرخواهی کرده است.

وندی شرمن، دیپلمات حامی برجام اعلام بازنشستگی کرد

وندی شرمن، دیپلمات کارکشته دولت‌های آمریکا که توافق برجام در دوره فعالیت او محقق شد، روز جمعه، ۲۲ اردیبهشت، قصد خود را برای بازنشستگی اعلام کرد.